15 Temmuz Darbe Girişiminde Erhaç’tan Uçakların Kalkmasına Kim Engel oldu ?

15 Temmuz Darbe Girişiminde Erhaç’tan Uçakların Kalkmasına Kim Engel oldu ?

15 Temmuz gecesi başlayan ve 16 Temmuz’da da devam eden darbe girişiminin önemli merkezlerinden biri olan Malatya Erhaç 7. Ana Jet Üssü’nde o gece ve sabaha karşı yaşananlar telsiz kayıtlarında ayrıntılarıyla yer alıyor.

SAAT: 05:16

-Havaalanı Müdürü: Belediyeden kamyonlar gelecek, nizamiyeye talimat ver, onları da aprona alın, bizim Apron kapıdan.

-Havaalanı görevlisi: Anlaşıldı.

-Askeri Kule: 10 Kule

-Havaalanı Müdürü: Devam

-Askeri Kule: Şuan komutana bizde ulaşamıyoruz hocam. Dediğim gibi; boşta kalan bütün park pozisyonlarını kullanmak istiyoruz eğer bir sıkıntı yoksa.

-Havaalanı Müdürü: Anlaşıldı, komutanla ivedi görüşmem lazım. Vali beyin talimatıyla, Malatya Valisinin talimatıyla cihazları açmıyoruz, park yeri pozisyonu vermiyoruz. Vali beyin kesin talimatı mutlaka üs komutanınızla görüşmem lazım.

-Askeri Kule: Tamam biz ulaşmaya çalışıyoruz şimdi ivedi.

-Havaalanı Müdürü: Mutlaka, ivedi, acil görüşmem lazım. Askeri VIP binasının önünde bekliyorum.

-Askeri Kule: Anlaşıldı.

Edinilen bilgiye göre; darbe yanlısı askerlerin Malatya Havalimanı’nda mühimmatlı olarak askeri uçakları kaldırmak istediği ancak DHMİ ekiplerinin buna izin vermediği öğrenildi.

Kaynak : http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/malatya-havalimaninda-flas-gelisme.html

Malatya’da Darbeyi biz Engelledik diyen , 15 Temmuz’a kadar FETÖ ile mücadele  etmeyen  15 Temmuz sonrası FETOcuları koruyan kollayan .sanal kahramanlara duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar N.başaran dedi ki:

    Kimse kusura bakmasın sayın çakır kendini çok iyi kamuflaj etmiştir sayın çakır havaalanını kapatan ekibin işine son vermiştir.şimdide kendini kahraman ilan ediyor kimse kusura bakmasın sayın çakır ihanet çetesinin bastonu olmuştur.suçsuz ve günahsız personelini işten atmıştır.kimse bu saatten sonra hiç bir şey yapamaz kendini birde dokunulmaz zırhına elde etmiştir seçim sonuçlarında onun yüzüne de bir milletvekilini MHP kaptırdı kimse bunu inkar edemez

  2. Avatar Murat kıtlık dedi ki:

    Yahu burada bu kadar yazmanıza doğrusu sinir oluyorum. Madem siz bunları biliyordunuz neden bunları bir şekilde Reise ulaştırmadınız.Atı alan Üsküdarı geçmiş.. Siz şimdi veryansın ediyorsunuz..

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi:

Beydagi Haber Ajansi Malatya

Malatya Haber Sitesi Malatya FETÖ