05.12.2023 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Çakır: Kırsal mahallelerde planlamalarımızın üzerine çıkıyoruz

Çakır: Kırsal mahallelerde planlamalarımızın üzerine çıkıyoruz

Atalar mahallesinde çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Çakır:

KIRSAL MAHALLELERDE YOLUN ÖNEMİ DAHA FAZLA HİSSEDİLİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt İlçesi Atalar Mahallesinde yapımı tamamlanan köprü ve yol genişletme çalışmalarını yerinde inceledi.

Yeşilyurt İlçesine bağlı, Atalar, İkizce, Seyituşağı ve Yalınkaya Mahalle muhtarları yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ederek, çok güzel hizmetler yapıldığını söylediler.

Yılmaz: Baş tacımızsınız

15 yıllık mahalle muhtarı olduğunu belirten Atalar Mahalle Muhtarı İmam Yılmaz, “Mahallelerimize yapılan çalışmaları takdir ediyoruz. Köprüler olsun, yollar olsun yıllardır alamadığımız güzel hizmetleri alıyoruz. Yapılan bu çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Siz bizim baş tacımızsınız” dedi.

Çakır: Kırsal mahallelerde planlamalarımızın üzerine çıkıyoruz

Kırsal Mahallere gidildiği zaman yolun öneminin daha fazla hissedildiğini belirten Başkan Çakır ise yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediyesi olarak Atalar- Seyituşağı mahalleleri arasında 13 km, Atalar – Yalınkaya mahalleleri arasında 12 km, Atalar – Koçdere mezrası arasında 2 km olmak üzere toplamda 27 km uzunluğundaki yolda genişletme, altyapı, dolgu ve asfalt çalışmamız devam etmekte. Çalışmalarımızın bu kadar seri bir şekilde ilerlemesi seyyar konkasör şantiyemizi buraya taşımamızdan kaynaklanmaktadır.  Seyyar konkasör şantiyemizin buraya taşınması hem maliyeti düşürmekte hem de işlerin daha seri bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Bu bölgedeki çalışmalarımızı herhangi bir aksilik çıkmadığı takdirde birkaç ay gibi bir sürede toparlamayı planlıyoruz. Asfaltının serimi ile bu bölgemizdeki sorunları çözmüş olacağız” dedi.

Köprümüz hemşerilerimize hayırlı olsun

Birçok mahalleyi birbirine bağlayan köprünün tamamlandığını belirten Başkan Çakır, “Yeşilyurt Atalar Mahallesinde yapmış olduğumuz köprü Atalar, Seyituşağı, Darıderesi, Fadıloymağı, Çat, Yalınkaya, Kadiruşağı mahallelerine hizmet verecek. Bu köprümüz bütün hemşerilerimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

yol_calismalari_malatya

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: