13.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Vali Baruş, Kuluncak’ta Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali Baruş, Kuluncak’ta Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali Aydın Baruş, Kuluncak ilçesi Belediye Sosyal Tesislerinde başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu ve kanalizasyon, elektrik, meralar, ağaçlandırma ile eğitim ve sağlık konularındaki ihtiyaç ve sorunlar ile ilgili muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Vali Aydın Baruş, İlçe Kaymakamı Okan Daştan, Belediye Başkanı Erhan Cengiz, Kurum Müdürleri, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Mahalle Muhtarları ve Kanaat Önderleri katıldı.

Toplantı öncesi Vali Aydın Baruş yaptığı konuşmada, “Bu toplantılar bize sizleri daha iyi tanımamızı ve vatandaşlarımızın sorunlarını dinleme imkânı sağlıyor. Muhtarlığımız bizim için önemli kişiler. Öncelikle 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde tekrar göreve seçilen veya yeni göreve seçilen tüm değerli muhtarlarımıza Allah muvaffakiyetler versin.

Mahallede olan her şey sizi ilgilendirir. Dolayısıyla devletimizin orada yapmış olduğu işlerin, belediyelerimizin yapmış olduğu işlerin takibi noktasında sorumlusunuz. Sizlerden birinci beklentimiz huzur ve güvenlik noktasında kolluk kuvvetlerinin birebir yardımcıları olmanızdır. Mahallemize giren çıkan yabancıdan, mahallemizde meydana gelen huzursuzluklardan Emniyet kuvvetlerimizi, Jandarma kuvvetlerimizi mutlaka haberdar edin.

Mağdur veya yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın devlet makamlarına, belediyelere ulaşma noktasında yardımcı olun, ellerinden tutun. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız için devletimizin imkanları artık eskisine göre çok geniş; muhtaç, yoksul, evinde yatalak durumda olan kimsenin bakmadığı yaşlılar varsa bunları mutlaka haberdar edin. Öncelikle kaymakamlığımıza, belediyemize haber verin, çözülmüyorsa da biz müdahale ederek çözelim ” diye konuştu.

İlçenin sorunlarının müzakere edilerek talep ve sorunlar dinlendiği ve çözüm geliştirilmesi yönünde görüşlerin alındığı toplantıda; Mahalle Muhtarları sorun, talep ve önerilerini şifa-i olarak iletirken toplantı esnasında ilgili daire müdürleri de muhtarların sorun ve taleplerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Muhtarlar, Vali Aydın Baruş’u ilçelerinde görmekten duydukları memnuniyeti ifade ederek böyle geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirmiş olmasından dolayı teşekkürlerini ilettiler.

Toplantı sonrası Vali Aydın Baruş, İlçe Kaymakamlığına ve İlçe Belediye Başkanlığına ziyaretlerde bulunarak İlçe Kaymakamı Okan Daştan ve İlçe Belediye Başkanı Erhan Cengiz’den ’dan projeleri, çalışmaları ve ilçenin durumu hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Vali Aydın Baruş Kuluncak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde faaliyette olan Kuluncak Bakır İşleme atölyesini ziyaret etti. Ziyarette bakır işleme atölyesinin çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Aydın Baruş kursiyerler ile bir süre sohbet etti.

Okul Aile Birliği toplantısı için Celal Yenitur Ortaokuluna geçerek Bilişim Teknolojileri sınıfı öğrencilerinin yapmış oldukları projeler hakkında bilgiler alıp incelemelerde bulunan Vali Baruş, Daha sonra Öğretmenler Odasında Okul Müdürleri ve okul aile birliği başkanlarına yönelik bir toplantı düzenlendi.

Vali Aydın Baruş, okul aile birliği başkanlarına tek tek söz vererek onların sorun ve önerilerini dinledi. Başkanlar Okul çevre düzenlemesi, öğrenci-veli diyalogu, okul servisleri ve kantin denetimleri, okul güvenliği, fiziki mekân konularındaki mevcut durumu ve bunlarla ilgili taleplerini paylaştılar.

Toplantılar ve ziyaretler sonrası Vali Aydın Baruş, ilçede yapımı devam eden Kamu Yatırımları olan Termal Tesis ve Devlet Hastanesi inşaatlarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

Son olarak Vali Aydın Baruş, 05.11.2015 tarihinde İlimiz Dicle İlçesi Görüse Dağı kesiminde güvenlik güçlerimizle bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada ağır yaralanarak kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Hastanesinde şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Beytullah Tercan ve 31.05.2010 tarihinde Hatay’ın İskenderun İlçesinde teröristlerin roket atarlı saldırısında şehit olan Deniz Muhafaza Er Ümit Akbulut’un  ailelerini ziyaret ederek taziyelerini bildirdi.

Ziyaretlerde İl Müftü Yardımcısı İhsan Mesut Akbaş tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası Vali Aydın Baruş ve beraberindekiler tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için dua ettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın