22.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Akdoğan başkanlığında kripto Cemaatçilere yönelik toplantı

Akdoğan başkanlığında kripto Cemaatçilere yönelik toplantı

Devletin tüm kurumları, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan başkanlığındaki “Paralel Yapılanma ile Mücadele Toplantısı”nda buluştu.

Devletin tüm kurumları, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan başkanlığındaki “Paralel Yapılanma ile Mücadele Toplantısı”nda buluştu. Cemaat’e karşı kararlılık mesajı veren Akdoğan, “PDY’nin (Paralel Devlet Yapılanması) PKK’dan, DEAŞ’tan hiçbir farkı yoktur. Topyekûn mücadele çok önemli” dedi. Toplantıda 'kripto imam'ların ve ‘abilerin’tespitine çalışıldığı öne sürüldü.

Yeni Şafak’ın haberine göre; Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilen, ‘Paralel Devlet Yapılanması'yla (PDY) Mücadele Toplantısı'na başkanlık etti. Toplantı öncesi konuşan Akdoğan, “Bu örgütle mücadele bir devlet politikasıdır ve tüm devlet kurumları bu hastalıklı örgütle amansız bir mücadele yürüteceklerdir" dedi. Cemaat’in organizasyon şeması, kadroları ve amaçlarının deşifre edildiğini, toplumda da büyük bir farkındalık oluştuğunu kaydeden Akdoğan, şunları söyledi:

“DİN İSTİSMARI İLE GÜÇLENMEYE ÇALIŞAN ÖRGÜT”

“1970'lerden beri devlet içinde yapılanan bu örgütün amacı esaret rejimi kurmak ve Türkiye'yi yabancı güçler adına uydu ülke haline getirmektir. Bu hayalet ve asalak yapı, demokratik araçları demokrasiye kastetmek için istismar etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu sayesinde örgüt başka çıkar yol bulamadığı için adeta intihar saldırısı şeklinde saldırılara yönelmiş ama tüm girişimleri de akamete uğratılmıştır. Türkiye'de geçmiş dönemde din-devlet ilişkilerinde yaşanan sorunları bahane ederek din istismarı ile güçlenmeye çalışan örgüt, öncelikle kendisine manevi duygularla destek olan insanlara ihanet etmiştir. Devleti ele geçirmeye çalışan bir casusluk şebekesine dönüşmüştür. Dünyada hiçbir demokratik devlet, maaşını ve gücünü devletten, talimatı başka yerden alan, kendi altını oyan bir yapıya izin vermez."

“BİZDE REHAVET OLMAZ”

“Örgütün, onlarca yılda oluşturduğu operasyon kabiliyeti önemli ölçüde etkisiz hale getirildi. Ancak devlet içindeki gizli gücü tamamen tasfiye edilmedi. Devletimizin tüm kurumlarının bir seferberlik ruhuyla bu gücü etkisizleştirmesi çok büyük önem taşımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti nezdinde, PDY'nin PKK'dan, DEAŞ'tan hiçbir farkı yoktur. Birileri, AK Parti kongre sürecinde olduğundan ötürü 'acaba bu mücadelede bir duraksama, rehavet oluşur mu' şeklinde beklentiye kapıldı. Hiç ümitlenmesinler. Hükümetimiz görev başındadır ve bu mücadele bu süreçte de aynı kararlılıkla devam etmektedir."

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın