20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

ALBAYRAK:BU ÜLKEDE MANUKYAN ÖDÜL ALDI

ALBAYRAK:BU ÜLKEDE MANUKYAN ÖDÜL ALDI

Malatya Alperen Ocakları Eğitim Masası Başkanı Eğitimci Ahmet ALBAYRAK 
“26 Haziran “Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” nedeni ile Mesaj yayımladı 
İslâm Coğrafyasını yozlaştırmak için bilinçli bir savaş açılmıştır. Gençlerimizi sigara, alkol ve uyuşturucu batağına sürükleme amacı güden küresel bir savaşla karşı karşıyayız. 
Türkiye’nin ahlak konusunda büyük bir yozlaşmaya sürüklendiğini ifade eden Ahmet Albayrak, uyuşturucu başta olmak üzere kötü alışkanlıkların arttığına dikkat çekti. “Eğer bir ülkede 100 lise öğrencisinden 45’i sigara, 39’u alkol ve yüzde 20’ye yakını uyuşturucu kullanıyorsa bu ülkede biz, hangi ahlaktan, hangi gelecekten hangi nesilden bahsedebiliriz?” diye soran Albayrak, ülkeyi yönetenlerin eğilmesi gereken asıl konunun bu olduğunu ifade etti.
Türkiye’de uyuşturucu kullanım yaşının 11’e düşmesi ciddi bir sorun olduğunu dile getirdi.
Milli ve manevi değerlerinden uzaklaşan bir toplumun yıkılmaya mahkûm olduğunu ifade etti.
BU ÜLKEDE MANUKYAN ÖDÜL ALDI
“Veda Hutbesinde Peygamberimiz şöyle buyuruyor: ‘Size iki şey bırakıyorum; Kur’an ve sünnet.’ Eğer biz bu ölçüler üzerine yaşasaydık bugün gençliğimiz bu durumda olmayacaktı.  Bu ülke de Manukyan vergi rekortmeni oldu. Ayşeleri, Fatmaları sattığı için devlet bakanının elinden ödül aldı.” 
VALS YAPAN, RAKI SUNULAN BiR MODEL
Malatya Alperen Ocakları Eğitim Masası Başkanı Albayrak; “Bizim ecdadımız sınır boylarında İ’lây-ı Kelimetullah ideali için kılıcını giyerken, böyle bir Türk modelinden Cumhuriyet balolarında vals yapan ve iyi vals yaptığı içinde kendisine rakı sunulan bir modele dönüştürüldü. Bir memleket düşünün ki; gecenin bir saatinde alkol satışı yasaklandığı için % 99’u Müslüman olduğu söylenen insanlar sokaklara dökülüyor.” şeklinde konuştu.
Malatya Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı İl Başkanlığı olarak amaçlarının milli manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmek olduğunu bu noktada ciddi çalışmaları olduğunu gençler arasında 
yarışmalarla sanat, kültür ve edebiyat gibi alanlarda milli gelişimimize katkı sunacak yeni bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Yaptığımız tüm bu faaliyetlerde de açıkça görüleceği üzere biz Müslüman Türk Gençliğine inanıyor, özümüze yani kendimize dönmemiz durumunda mevcut tüm problemlerimize çare bulacağımıza inanıyoruz ve buna ilaveten 26 Haziran “Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” nedeni ile Malatya Alperen Ocakları Eğitim Masasının düzenlediği, (KOM) Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğünün katkılarıyla 29 Haziran 2014 Pazar günü saat 14:00’da Malatya Alperen Ocaklarında seminer verilecektir tüm halkımız davetlidir dedi.
Malatya Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı İl Başkanlığı Eğitim Masası Başkanı Eğitimci – Ahmet ALBAYRAK
http://www.malatyabeydagi.com/haber/2223/albayrakbu-ulkede-manukyan-odul-aldi.html
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın