17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Alın Teri, Emek ve Fedakârlıklarınızı Bu Millet Asla Unutmayacaktır

Alın Teri, Emek ve Fedakârlıklarınızı Bu Millet Asla Unutmayacaktır

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR’DAN ‘HEMŞİRELER HAFTASI’ KUTLAMA MESAJI;

“Alın Teri, Emek ve Fedakârlıklarınızı Bu Millet Asla Unutmayacaktır”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 12-18 Mayıs günleri arasında kutlanan ‘Hemşireler Haftası’ nedeniyle yayımladığı mesajında, “(KOVİD-19) salgını ve diğer hastalıklara karşı insan sağlığını korumak adına mesai mefhumu gözetmeden büyük bir özveri ve gayretle çalışan kahraman sağlık ordumuzun her bir neferinin alın teri, emek ve fedakârlıkları asla unutulmayacaktır.”dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kutlama mesajında; “ Şu an tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan salgın hastalık bir kez daha bizlere göstermiştir ki; sağlık kavramı hayatımızda hiçbir kavramla değiştirilemez veya ölçülemez. Sağlıklı toplum için sağlıklı bireylere ihtiyaç olduğu gibi, sağlıklı yaşam her bireyin doğumuyla birlikte elde ettiği bir haktır.

Sağlık alanında görev yaparken başarılı olmanın ilk koşulu hiç şüphesiz; insan sevgisidir. Koronavirüs salgınıyla etkili ve kararlı bir şekilde mücadele edilmesinde büyük emek, gayret ve çabaları olan  kahraman sağlık ordumuzun her bir neferinin alın teri ve emeklerini bu millet asla unutmayacaktır.

Sağlık hizmetlerinin temel görevlilerinden olan hemşirelerimiz ise, sağlık sorunlarıyla karşı karşıya olan vatandaşlarımıza umut ve yaşam sevinci kazandırabilmek için, gereksinim duydukları sevgi, şefkat ve ilgiyi gösterirken, her açıdan ulvi ve anlamlı bir görev ifa etmektedirler.

Hemşirelik, sağlık hizmetlerinin aksamadan, tedavilerin başarılı sonuca ulaşmasında etkin bir rol oynayan, birey ve toplum sağlığının korunması için de hastalara verdikleri bilimsel hizmetlerle insan sevgisi ve merhamet ile icra edilen bir meslek dalıdır.

Özellikle küresel bir tehdit haline dönüşen koronavirüs salgının yayılmasını önlemek amacıyla mesai kavramı gözetmeden, insan hayatı kurtarmak için eşinden, çocuğundan, kardeşlerinden ve sevdiklerinden fedakârlık ederek canla başla görevini layıkıyla yerine getiren bütün hemşerilerimize sonsuz saygılarımı ve şükranlarımı iletiyorum. Onların emekleri ve gayretleri asla unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle: tüm hemşirelerimizin ve sağlık çalışanlarımızın Hemşireler Haftasını canı gönülden kutluyorum ve saygılarımı gönderiyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın