07.06.2023 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Alışveriş İsrafına Çözüm: Kıyafet Diyeti

Alışveriş İsrafına Çözüm: Kıyafet Diyeti

Şimdiden aklınızda beliren onlarca soruyu duyar gibiyiz ancak hiç telaşa gerek yok. Sizlerin de muhakkak çok seveceği bu kıyafet diyetine beraber giriyoruz. Kıyafet diyeti nedir, altı parça kıyafetle bir ay nasıl geçer, aynı kıyafetlerle farklılık nasıl oluşturulur ve daha birçok sorunun cevabı ve alışveriş israfına çözüm olacak, kıyafet diyetimiz hazır.

30 Gün 6 Parça Kıyafetle Geçecek

Kıyafet diyetinizin başlangıç noktası bu. 30 gün 6 giysiyle geçecek. Dolabınızdan 6 kıyafeti seçin, farklı kombinlerle 1 ayınızı geçirin. Ne giysem derdiniz olmadan, hem maddi israfa hem zaman israfına kapılmadan harika bir 30 gün geçirin.

Zaman Tasarrufu: Ne Giysem Derdine Son

Kimimiz daha akşam vakitlerinde kimimiz sabah uyandığımızda, aynanın karşısına geçer dakikalarca düşünürüz. Giyecek bir şeyim yok, bugün ne giysem, bunu daha dün giydim olmaz, bununla bu da uymuyor gibi onlarca düşünce kafamızı kurcalar durur. İş böyle olunca tüketme alışkanlığımız zirve yapıyor. Hem cep yakan hem de zaman israfına sebep olan bu durum, muhafazakar kadının çizgisine de aslında ters düşüyor.

Bütçe Yönetimi: İhtiyaca Yönelik Alışveriş

Kalkın ve dolabınızı açın. Aralıksız dizilmiş onlarca kıyafet. Peki içlerinden kaç tanesini giyiyorsunuz? 20 parça kıyafet varsa en fazla 10’u sürekli kullandığınız kıyafetlerdir. Hatta birçok kadının dolabında hiç giyilmemiş, etiketi bile üzerinde olan kıyafetler var. Bu yüzden bütçenizi, paranızı iyi yönetmeniz ve ona göre harcamanız, ihtiyaca yönelik alışveriş yapmanız gerekiyor.

Stil Keşfi: Kendinizi Yeniden Keşfedin

Her kadının günlük hayatta kendini içinde özgür hissettiği, rahat ettiği tasarımlar vardır. Bunun dışına çıktığında sürekli kıyafetiyle oynar, bir türlü rahat edemez, gün içinde çok kez aynaya bakma ihtiyacı duyar. Bir süre sonra bu kıyafet giyilmez olur, dolabın bir köşesinde durur da durur. İşte bu sebeple kendinizi keşfedin. Stiliniz ne, tarzınız ne, giymekten hoşlandığınız kesimler ve renkler ne? Bu sorulardan emin şekilde alışveriş yapar, kıyafetlerinizi buna göre belirlerseniz bir süre sonra alışveriş ihtiyacınız da kalmayacak, diyeti bozmayacaksınız.

Yenilikçilik: Karıştır Giy

30 günü 6 kıyafetle geçirip farklı kombinlere imza atın. Böylelikle giydiklerinizden sıkılmadan diyeti keyifli geçirirsiniz. Farklı renkler, farklı kombinasyonlar deneyin, aksesuar ve ayakkabı seçiminde diyet olmadığı için bu konuda özgürsünüz.

Tüm Yaşamınıza Uyarlayın

Tüm bunlarla beraber unutmamanız gereken önemli notlar da var. 30 gün bittiğinde diyet bitecek diye bir şey tabii ki yok. Tüm hayatınızı bu formda geçirmek, sizi daha dingin bir hayata kavuşturacak. Mesela bir kıyafetten sıkıldıysanız, bir süre ara verip unutun.

Alışverişin 10 Saniye Kuralı

Alışverişin 10 saniye kuralını duydunuz mu? Bir ürün gördünüz, çok beğendiniz, kendinize şu soruları sorun: Sana gerçekten ihtiyacım var mı, dolabımda sana benzer neler var, seni kaç kere kullanabilirim, bütçem seni almaya uygun mu? Sonrasında karar sizin.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Kaynak:www.yesiltopuklar.com

KAYNAK : http://yenikadin.com/alisveris-israfina-cozum-kiyafet-diyeti-8736954-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: