17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Annelerimiz Her Zaman Başımızın Tâcıdır

Annelerimiz Her Zaman Başımızın Tâcıdır

YEŞİLYURT BELEDİYESİ BAŞKANI MEHMET ÇINAR, ENGELLİ VE ŞEHİT ANNELERİNİ UNUTMADI!

“Annelerimiz Her Zaman Başımızın Tâcıdır”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, eşi Semra Çınar ile birlikte Şehit Annesi Gafure Tanrıverdi ile iki çocuğu engelli olan Fatma Hakan’ı evlerinde ziyaret ederek Anneler Gününü kutladı.

ENGELLİ ANNESİNİN TALEP VE İSTEKLERİNİ DİNLEDİLER

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile eşi Semra Çınar, ilk olarak İlyas Mahallesinde ikâmet eden engelli annesi Fatma Hakan’ın misafiri olup, talep ve isteklerini dinlediler.

Ailenin temel taşı olan annelerin şefkat yuvası olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Annelerimiz, yılın sadece bir günü değil hayatımızın her günü çok özel ve müstesna bir yerine sahiptir. Hayatımızın ve yaşamımızın başköşesinde olması gereken annelerimiz, şefkat yuvasıdır, güvenilir bir limandır. Fedakârlıkları ve özverisiyle bizleri büyüten ve hayata hazırlayan annelerimiz, çabaları ve sevgileriyle toplumun önemli yapı taşıdır. Ne yapsak onlara olan borcumuzu asla ödeyemeyiz. Eşim Semra Çınar ile birlikte bugün ilk olarak İlyas Mahallesinde iki engelli çocuğu ile birlikte yaşayan Fatma Hakan annemizi ziyaret ederek bu özel gününü kutladık, taleplerini dinledik.  Engelli annesi olmak sabır ve özveri istemektedir. Bu ulvi görevi layıkıyla yerine getiren tüm engelli annelerini en kalbi duygularımla kutluyorum.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile eşi Semra Çınar’a ziyaretin sonunda Fatma Hakan’a çiçek ve hediyeler takdim ettiler.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, taleplerini ileten Fatma Hakan’ın isteklerinin yerine getirilmesi noktasında gerekli talimatları verdi.

ŞEHİT EVİNDE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile eşi Semra Çınar daha sonra 2015 yılında Şırnak’ta şehit düşen İbrahim Tanrıverdi’nin annesi Gafure Tanrıverdi’yi ziyaret ederek, taziyelerini sunup Anneler Gününü kutladılar.

“ŞEHİT AİLELERİ İÇİN NE YAPSAK AZDIR”

Duygusal anların yaşandığı ziyaret sırasında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Sevgili Peygamberimizin ‘cennet anaların ayakları altındadır’ hadisinde buyurduğu gibi her zaman bu inançla yaşıyoruz. Annelerimizin evlatlarını vatanına, milletine, faydalı birer birey olarak yetişmesi için verdikleri emek ve moral, her zaman bizlere manevi destek olmuştur. Evlatlarını vatanımızın birliği, dirliği ve beraberliği uğruna şehit veren bütün şehit annelerimizin ve babalarımızın ellerinden öpüyorum. Vatan için gözlerini dahi kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizin emaneti olan ailelerimiz için ne yapsak azdır. Onlar bizim sadece belli gün ve haftalarda değil her zaman başımızın tacıdır. Koronavirüs salgını nedeniyle özel bir program bu yıl yapamadık bizlerde engelli ve şehit annelerimizi evlerinde ziyaret ederek onların hâyır dualarını almaya çalışıyoruz. Biz her zaman onların yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Yaşadığımız virüs salgınında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza ve annelerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum, tedavileri süren hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Engelli Annesi Fatma Hakan’ın ziyaretinden sonra kahraman şehidimiz İbrahim Tanrıverdi’nin değerli ailesini ve annesini ziyaret ettik. Şehit ailelerini asla unutmuyoruz, onların her daim yanındayız, kapılarımız onlara sonuna kadar açıktır. Tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, şehit anneleri başta olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile eşi Semra Çınar ziyaretin sonunda Gafure Tanrıverdi’ye çiçek ve hediyeler takdim ettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın