24.04.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Atatürk’ün Işığı Malatya’da Sönmeyecek!

Atatürk’ün Işığı Malatya’da Sönmeyecek!

Değerli Hemşehrilerim,

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Malatya’ya gelişinin 93. yıl dönümünde, Atamızın kurduğu cumhuriyetin değerlerinin teker teker yok edilmeye çalışıldığı bir dönemde, buruk bir şekilde kutladık.

Yakalarına Mustafa Kemal resimlerini asmadıkları için uyaran teğmenlerimizin kahraman Türk ordusundaki görevlerinden alınmalarına tanıklık ettiğimiz bu günlerde Atamızın ziyaretini anmak özel bir anlam taşımaktadır.

Anayurdu demir ağlarla örme projesinin Fevzi Paşa – Malatya hattının açılışında ilimizi onurlandıran Mustafa Kemal, vizyonu ile gerçekleştirdiği devrimler ve bu devrimlerin kurumsal temsilcisi olan Cumhuriyet Halk Partisi ile hala günümüze, yarınlarımıza ışık tutmaya devam ediyor. Atatürk’ü anlamak, ona, ilke ve devrimlerine sonsuza kadar sahip çıkmak görevimizi sonsuza kadar sürdüreceğiz.

Atatürk’ün Malatya’ya gelişi, şehrimiz için tarihi bir dönüm noktasıdır. Bu ziyaret, sadece demiryolunun açılışı değil, aynı zamanda modernleşmenin ve aydınlanmanın da simgesi olmuştur. Atatürk, Malatya’da yaptığı konuşmalarda, halka eğitimin, bilimin ve aklın önemini vurgulamıştır.

Bugün, Atatürk’ün ilkelerinden ve devrimlerinden daha da çok ihtiyacımız var. Ülkemiz, karanlık bir dönemden geçiyor. Cumhuriyet değerlerimiz tehdit altında. Bu nedenle, Atatürk’ün yolunda daha da kararlı bir şekilde yürümemiz gerekiyor.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Atatürk’ün ilkelerine ve devrimlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Laikliği, demokrasiyi, sosyal adaleti ve özgürlüğü savunmaya devam edeceğiz.

Malatya’nın aydınlık yüzünü yeniden inşa etmek için hep birlikte çalışacağız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın