20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Başkan Çapcı, Vali Toprak’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkan Çapcı, Vali Toprak’a nezaket ziyaretinde bulundu.

VALİ TOPRAK, UMRE DAİRE BAŞKANI ÇAPCI’YI KABUL ETTİ

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü Umre Daire Başkanı Yaşar Çapcı ve İl Müftüsü Ümit Çimen, Vali Mustafa Toprak’ı Makamında ziyaret etti.

1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler Haftası münasebetiyle ilimize gelerek Panel ve toplantılara katılan Başkan Çapcı, Vali Toprak’a nezaket ziyaretinde bulundu.

İl Müftüsü Çimen, Başkan Çapcı, nın Camiler Haftası dolayısı ile ilimize gelerek düzenlenen panel ve toplantılara katıldığını ve Vali Toprak’a da nezaket ziyaretinde bulunmak istediklerini belirterek kendisine eşlik ettiğini belirtti.

Başkan Çapcı’ da, kabullerinden dolayı Vali Toprak’a teşekkür ederek bu güzel hafta dolayısı ile bu güzel şehirde, bu güzel insanların arasında bulunmaktan ve kendisini ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu yılki Camiler Haftası temasının “Cami ve Kitap” olduğunu dile getirerek her yıl olduğu gibi bu yılda haftanın tema doğrultusunda yapılan etkinliklerle tüm Türkiye’de olduğu gibi yurtdışı temsilciliklerinde de kutlandığını belirtti.

Bu etkinlikler çerçevesinde Malatya’da bulunduğunu ve burada bulunmaktan büyük bir haz aldığını ifade ederek kendilerini kabullerinden dolayı da Vali Toprak’a teşekkürlerini iletip bir süre sohbet ettikten sonra Valilik Makamından ayrıldılar.

Vali Toprak,”Şerefli ve yüce dinimizin ilime, irfana, bilgiye, okuyup, öğrenmeye ne kadar önem verdiğini hepimiz biliyoruz, Yüce Allah Peygamberimiz Hz. Muhammed’e ilk emir olarak “Oku” emrini vermiş buda İslam dininin, İslam medeniyetinin ilime, bilgiye, okuyup, öğrenmeye ne kadar önem verdiğini açıkça göstermiştir.

Bu yılda bu haftanın temasının “Cami ve Kitap” olması münasebetiyle sadece bu hafta için değil tüm zamanlar için, cehaleti yenmek için, dinimizin güzelliklerini ortaya çıkarmak için ilime, bilgiye, öğrenmeye çaba göstermeliyiz ve bol bol kitap okumalıyız.

Diyanet İşleri Başkanlığımızı, her yıl değişik temaları ele alarak çeşitli etkinlikler düzenlemesi nedeni ile tebrik ediyor, sizlerin ve tüm halkımızın Camiler Haftasını kutluyorum.” dedi.    

Vali Toprak’ da ziyaret dolayısı ile kendisinin de memnuniyet duyduğunu belirterek teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın