20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Battalgazi Belediye Meclisi, Kasım ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi

Battalgazi Belediye Meclisi, Kasım ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi

Battalgazi Belediye Meclisi, Kasım ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, İmar ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü.

Battalgazi Belediye Meclisi, Battalgazi Belediye Meclis Salonu’nda Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlığında Kasım ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte başlayan Battalgazi Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısında, Battalgazi Belediye Meclis Üyesi Adil Demirel, Başkan Gürkan’ı arka arkaya almış olduğu ödüllerden dolayı kutladı.

Başkan Gürkan’da, “Ödüller esasında temsil edilen kurum, kuruluşlar ve halk için alınır. Bize verilen ödüllerde geçtiğimiz hafta içinde Kamu-Der’in Türkiye’de ‘Yılın Belediye Başkanı Ödülü ve EXPO’ da da 54 ülkenin fiilen katıldığı 8 ülkenin gözlemci olarak katıldığı, 10 Büyükşehir Belediyesi’nin, 4 il belediyesinin katıldığı ve ilçe belediyesi olarak sadece Battalgazi Belediyesinin katıldığı EXPO 2016’da da ‘Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunması Tarih Özel Ödülü’ Battalgazi Belediyesi’ne verildi” diyerek, ödülü Battalgazi ve Malatya halkı adına aldığını kaydetti.

Başkan Gürkan’ın yaptığı konuşma sonrası toplantıda ilk olarak imar ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü. İmar ile ilgili gündem maddelerinden bazıları İmar Komisyonu görüşü doğrultusunda kabul edilirken, bazıları İmar Komisyonu’na havale edildi, bazıları da oy birliği ile reddedildi.

Toplantıda son olarak, Uçbağlar Mahallesi’nde bulunan ve Battalgazi Belediyesi yeni hizmet binası bitişiğinde yer alan 3 parselin belediye hizmet alanı olarak kullanılması amacıyla satın alınmak üzere Belediye Başkanı ve encümene yetki verilmesi görüşüldü. Gündem maddesi, yapılan görüşmenin ardından oy birliği ile kabul edildi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Aralık ayı olağan toplantısını 1 Aralık 2016 Perşembe günü saat 14.00’de gerçekleştirecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın