14.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Battalgazi Belediyesi, Aşı günü olan çocukların da yardımına koştu.

Battalgazi Belediyesi, Aşı günü olan çocukların da yardımına koştu.

BATTALGAZİ BELEDİYESİ, AŞI OLACAK ÇOCUKLARIN VE AİLELERİN YARDIMINA KOŞTU

Battalgazi genelinde tuzlanmadık alan bırakmayan, kar küreme çalışmalarında da başarılı bir sınav veren Battalgazi Belediyesi, özel gereksinimli ailelerin yanı sıra Aşı günü olan çocukların da yardımına koştu.

Kar yağışının etkili olduğu andan itibaren ilçe genelinde karla mücadeleyi sürdüren Battalgazi Belediyesi, vatandaşların olumsuzluk yaşaması için ilçe genelinde bulunan tüm yolları ulaşama açarken, aynı zamanda tuzlama çalışması gerçekleştiriyor. Bir yandan ara sokak ve kaldırımlarda tuzlama çalışması yapılırken, diğer yandan da temizlik işleri ekipleri tarafından kaldırımdaki buzlar temizleniyor. Özel gereksinimli vatandaşların evlerinin önünde özel çalışmalar yapmayı da ihmal etmeyen Battalgazi Belediyesi ekipleri, bu kez de Aşı yaptıracak çocukların ve ailelerin yardımına koştu.

ÇOCUKLARIN AŞI TAKVİMİ AKSAMADI

TOKİ’de bulunan İnderesi Aile Sağlık Merkezi’nde görevli Dr.Zeynep Gül Öztürk Koç’un, Aşı günü olan çocuklar ve ailelerin mağduriyet yaşaması için Sağlık Merkezi bahçesinde oluşan buzlanmanın temizlenmesi talebini öğrenerek harekete geçen ekipler, tuzlama ve kar küreme çalışması gerçekleştirdi. Sağlık Merkezi bahçesini temizleyerek çocukların aşı takviminden geri kalmamasını sağlayan ekiplerin bu çalışması, yaklaşık olarak 1 saat sürdü. Çocuklarını aşı için Sağlık Merkezi’ne getiren aileler, Battalgazi Belediyesi ekiplerinin bu hummalı çalışmalardan ötürü memnuniyetlerini dile getirdiler.

Muayene için Sağlık ocağına gelen Çetin Çakır isimli vatandaş, “Battalgazi Belediyemize teşekkür ediyorum, çok güzel bir çalışma oldu. Zaten kar yağdığı zaman hemen tuzluyorlar. Çalışmalarından memnun olduk. Tuz atınca hemen buzlar eridi. Sağlık ocağımızın bahçesini de temizlediler. Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e teşekkür ederiz” Şeklinde konuştu.

DOKTOR ÖZTÜRK KOÇ: “DUYARLI BAŞKANIMIZ OSMAN GÜDER’E TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve ekibine teşekkürlerini ileten Sağlık Ocağı Doktoru Zeynep Gül Öztürk Koç, “Battalgazi Belediyemize çok çok teşekkür ediyorum. Kar yağıştan sonra sağlık ocağı bahçemiz, bayağı karlar altında kalmıştı. Bugün sabahtan muayene olacak hastalarımız ve aşı olacak çocuklarımız vardı. Sağlık ocağımıza gelirken düşmeleri halinde kazalar yaşanabilirdi. Çocuklarımız aşı olmayabilirdi. O nedenle bende Battalgazi Belediyesini aradım. Sağ olsunlar hemen geldiler ve bahçemizi kaldırımlarımızı tuzlayarak açtılar. Sağlık Ocağımızın merdivenlerine kadar temizlendi. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e bu duyarlılığı için ayrıca teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın