21.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Battalgazi’de Çocuklar İçin Spor Dolu Bir Yaz Tatili Fırsatı

Battalgazi’de Çocuklar İçin Spor Dolu Bir Yaz Tatili Fırsatı

Battalgazi Belediyesi, çocukların yaz tatilini dolu dolu geçirmeleri için birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinliklerle dolu bir yaz spor okulu düzenliyor. Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın’ın talimatlarıyla hayata geçirilen proje kapsamında, Sosyal Yaşam Merkezi çocukların enerjilerini atabilecekleri ve yeteneklerini keşfedebilecekleri bir cazibe merkezine dönüşüyor.

7-14 yaş arası tüm çocuklara açık olan yaz spor okuluna başvurular 1 Haziran’da başladı. Kayıtların 29 Haziran’da sona ereceği spor okulunda kontenjanlar sınırlı.

**Zengin İçerikli Eğitim Programı**

2-28 Temmuz tarihleri arasında haftanın altı günü 09.00-16.00 saatleri arasında hizmet verecek olan yaz spor okulunda çocuklar;

* **Futbol:** Top sürme, paslaşma, şut çekme gibi temel becerileri öğrenerek takım çalışması ve rekabet duygusunu deneyimleme fırsatı bulacaklar.
* **Basketbol:** Top hakimiyeti, pas, şut ve savunma tekniklerini geliştirerek takım oyunu stratejilerini öğrenecekler.
* **Voleybol:** Servis atma, manşet alma, smaç vurma gibi temel voleybol becerilerini eğlenerek deneyimleme şansı yakalayacaklar.
* **Yüzme:** Su güvenliği ve temel yüzme tekniklerini öğrenerek serinlemenin ve spor yapmanın keyfini bir arada yaşayacaklar.
* **Jimnastik:** Esneklik, denge, koordinasyon ve kuvvet gerektiren jimnastik hareketlerini deneyimleyerek bedenlerini daha iyi tanıma fırsatı bulacaklar.
* **Taekwondo:** Temel savunma tekniklerini öğrenirken aynı zamanda disiplini, öz güveni ve konsantrasyonu artıracaklar.
* **Satranç:** Stratejik düşünme, problem çözme ve odaklanma becerilerini geliştirirken keyifli vakit geçirecekler.
* **Eğitsel Oyunlar:** Eğlenceli aktivitelerle öğrenmeyi ve sosyalleşmeyi pekiştirme imkanı bulacaklar.

Tüm branşlarda alanında uzman ve deneyimli antrenörler eşliğinde gerçekleştirilecek eğitimlerle çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlanması hedefleniyor.

**“Çocuklarımızın Yaz Tatilini Verimli Geçirmelerini İstiyoruz”**

Battalgazi Belediyesi Sosyal Tesisler Sorumlusu İbrahim Ethem Yazıcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimizin yaz tatilini verimli geçirmelerini ve sportif faaliyetlerle kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. Alanında uzman antrenörlerimiz eşliğinde düzenleyeceğimiz yaz spor okulumuzda çocuklar hem eğlenecek hem de yeni beceriler kazanacak.” dedi.

Yazıcı, 7-14 yaş arası tüm çocukları Sosyal Yaşam Merkezi’nde düzenlenecek yaz spor okuluna davet etti.

**Başvuru ve Kayıt İşlemleri**

Yaz spor okuluna kayıt yaptırmak isteyenler, 29 Haziran tarihine kadar Sosyal Yaşam Merkezi’ne başvurabilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın