21.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Birliğimiz, Beraberliğimiz ve Kardeşliğimiz Aşura Tadında Olsun

Birliğimiz, Beraberliğimiz ve Kardeşliğimiz Aşura Tadında Olsun

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Şeker Camide Cuma Namazı çıkışı gerçekleşen aşure dağıtımında yaptığı konuşmada, “Bu ay kardeşliğin birlik ve beraberliğin yeniden canlanması, yeniden imarı için güzel bir fırsattır. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Üç hafta boyunca 165 Camide 100 bin vatandaşımıza aşura ikram edeceğiz” dedi.

Tüm inançlara saygı ve hürmet gösterme anlayışıyla hareket eden Yeşilyurt Belediyesi, bolluk, bereket, hoşgörü, paylaşım ve şükrün nişanesi olan aşure geleneğini sürdürmek adına ilçe genelindeki 165 farklı camide üç hafta boyunca cuma günleri 100 bin kap aşure ikramında bulunacak.

 “HASSAS VE DUYARLI HİZMETLERDEN DOLAYI BAŞKAN POLAT’A TEŞEKKÜRLER”

Belediye personelleri tarafından dağıtımı yapılan aşure ikramına büyük ilgi gösteren vatandaşlar, toplum içindeki dayanışma ve kardeşliği pekiştirecek bu denli hassas ve duyarlı hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a hayır dualarında bulunurken, “İçinde kardeşlik, dostluk ve paylaşım olan bu güzel ayı yaşamaktan dolayı çok mutluyuz. Toplumsal değerleri güçlendirecek çalışmalar yapan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştular. 

“3 HAFTA BOYUNCA 165 CAMİİDE 100 BİN VATANDAŞIMIZA AŞURE İKRAM EDECEĞİZ”

Şeker Camii önünde Cuma namazı çıkışı düzenlenen aşure ikramına Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, Şeker Fabrikası Müdürü Suat Altun ve cami cemaati katıldı.

Cuma namazını Şeker Camiinde kılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, cami önünde kurulan stantlarda vatandaşlara aşure ikram etti.

Kardeşlik, birlik ve beraberlik adına ilçedeki 165 camide 100 bin kişiye üç hafta boyunca aşure ikramında bulunacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Polat, milletle bütünleşmeyi belediye olarak çok önemsediklerini vurguladığı konuşmasında, “Bugün ilk olarak 22 camimizde vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunduk. Önümüzdeki haftalarda hemşerilerimize, kardeşlerimize bu ikramlarımız devam edecek. İnşallah her günümüz aşura tadında olur. Bu ay kardeşliğin, birlik ve beraberliğin yeniden canlanması, yeniden imarı için güzel bir fırsattır. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz, hem bugünümüz hem de yarınlarımız aşure tadında olsun ” diye konuştu.

“AMACIMIZ; AŞURA TADINDA BİR VE BERABER OLMAKTIR ”

Aşure Günü’nün birlik ve beraberliğin artışına vesile olması temennisinde bulunan Polat,”Aşura birlik ve beraber olmak anlamına gelir. Bizde bugün hem hicri yılbaşımız hem de muharrem ayı münasebetiyle Yeşilyurt’lu kardeşlerimizle Yeşilyurt’un her tarafında birlikte aşure tadında olmayı istedik. Burada ki amacımız bir kâse aşure değil, aşure tadında aşure gibi birlikte ve beraber olmaktır. Aşurenin kelime anlamı on rakamından gelmektedir. 10 farklı tahılı bir araya getirerek lezzetli yeni bir tat oluşturmaktır. Bizlerde inşallah Yeşilyurt’un her tarafında aynı lezzeti tadarken biryandan da Kerbela’yı, Hz.Hüseyin’i ve hicri yılbaşımızı anmaktayız. Ben bütün kardeşlerimizin aşuresini tebrik ediyorum” diye konuştu.

“AŞURE, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN SEMBOLÜDÜR”

Şeker-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, “  Aşure ikramından dolayı şahsım ve temsil ettiğim topluluk adına Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür ediyorum. Aşure bizim birlik ve beraberliğimizin sembolüdür” dedi.

Muharrem ayının İslam Alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni eden Şeker Fabrikası Müdürü Suat Altun ise aşure ikramından dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve ekibine şükranlarını sundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın