12.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Büyükşehir Belediyesi yol ve asfalt çalışmaları devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi yol ve asfalt çalışmaları devam ediyor

ALTYAPISI TAMAMLANAN ASPUZU CADDESİNDE ASFALT YENİLEME ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından Malatya merkezde ve kırsal alanlarda asfaltlama, altyapı ve üstyapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Şehrin her köşesini şantiye alanına çeviren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmek için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı M. Hakan Demir, Aşağıbağlar Mahallesi Aspuzu Caddesi’ndeki yol bakım ve asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyerek, mahallede yapılan hizmetlerin son durumu hakkında bilgiler aktardı.

Malatya genelinde yol çalışmalarına başladıklarını ifade eden Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı M. Hakan Demir, “İlimiz genelinde yol çalışmalarımız bütün hızıyla devam etmektedir. Aşağı Bağlar Mahallesi’ne bağlı Aspuzu Caddesi’nde de asfalt yenileme çalışmaları devam ediyor. Daha öncesinde buranın altyapı çalışmaları tamamlanmıştı. Altyapı çalışmaları sonrasında asfalt kalitesinde bozulma olan alanları gerek birinci kat asfaltımız gerekse de asfalt kalitemizi yenileyerek caddemizdeki yol akışını daha konforlu bir hale getiriyoruz. Bilindiği üzere Aspuzu Caddesi, Güney Kuşak Yolunun Fahri Kayahan Bölgesi, Tecde İsmet Paşa Caddemizle bağlantılı kavşağımızdır. Buradaki sıcak asfalt çalışmalarımızı sonuçlandırdığımızda daha güvenli ve konforlu bir yol olacaktır.

Yol çalışmaları kapsamında Malatya merkeze asfalt çalışmalarını, kaldırım, aydınlatma, bisiklet yollarını yenilemek için ihalemizi yapmış bulunmaktayız. Deprem etkisinden arınmış veya depremden az zarar görmüş, semtlerimizden başlamak üzere caddelerimizde yol yenileme çalışmalarımız bu yıl içinde son hızıyla devam edecektir. Kırsal alanlarda da Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın bize sağlamış olduğu destekler doğrultusunda ihalelerimizi yaptık. Buralarda da çalışmalarımız başladı” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın