21.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Çakır: Kanalboyu, Malatyamız’a değer katıyor

Çakır: Kanalboyu, Malatyamız’a değer katıyor

Büyükşehir, Kanalboyu’nda köprü menfez inşaatına devam ediyor

KANALBOYU’NDA İKİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Atatürk Anıtı önünde yapımı devam eden köprü menfez inşaatında çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor. 

Kanalboyu çevre düzenleme çalışmaları kapsamında birinci bölümü tamamlayan ve Malatya halkının hizmetine sunan Büyükşehir Belediyesi, düzenleme çalışmaları kapsamında Atatürk Anıtı önünde yetersiz kalan eski menfezin yerine köprü menfez yapımına devam ediyor.

Yan betonarme blokları tamamlanan köprü menfezin, üst beton blokları yapılıyor. Menfez ile birlikte yapılan yağmur drenaj kanallarında da sona yaklaşıldı. Köprü menfez 50 metre uzunluğunda, 2.5 metre yüksekliğinde, 5 metre genişliğinde yapılıyor.

Başkan Çakır incelemelerde bulundu

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, anıt önü köprü menfez inşaatını sık sık yerinde inceleyerek, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alıyor. 

Köprü menfez ve Kanalboyu ikinci etap çalışmaları hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kanalboyu’nun Malatya’nın önemli mekanlarından biri olduğunu, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bu alanın bambaşka bir görünüme kavuşacağını söyledi.

Çakır: Kanalboyu, Malatyamız’a değer katıyor

Köprü menfez inşaatının geceli-gündüzlü devam ettiğini ifade eden Başkan Çakır, “Kavşaktaki düzenlemeleri tamamlamak için tempolu ve planlı bir şekilde çalışıyoruz. Köprü menfezimizin yan betonarme blokları bitti. Şimdi üst betonarme blokları yapılıyor. Kısa bir süre içerisinde bu çalışmaları tamamlayacağız. Hemen devamında üstyapı çalışmalarına başlayacağız. 

Kanalboyu ikinci bölüm çalışmaları da bu çalışmayla birlikte başlayacak. Kanalboyu’nun ikinci bölüm projesinde Malatyalıları görsel anlamda güzel sürprizler bekliyor. Gezilmeye değecek bir proje olacak. Bu tür yerler Malatya’mıza değer katıyor. Biz bu bölgemizde bulunan birkaç okulumuzu farklı noktalara taşıyarak meydan ve çevre düzenleme çalışmaları yapacağız. Kanalboyu ikinci etap çalışmaları bu projelerin incisi olacak. Buradaki çalışmalar birinci etap çalışmalarına göre daha farklı olacak. İnsanların ruh güzelliğine hitap edecek, aileleriyle gönül rahatlığı içinde gezebilecekleri, rahat ve ferah mekanlar da oturabilecekleri alanlar oluşturmak için çalışıyoruz. Her türlü ayrıntıya dikkat ediyor, özen gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

kanalboyu_anit_cevre

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın