12.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Çakır, ödülü Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan aldı

Çakır, ödülü Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan aldı

“GENÇLİK VE BELEDİYE” KONULU YARIŞMADA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE 3’NCÜLÜK ÖDÜLÜ

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projeleri Türkiye genelinde ses getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Sanat Merkezi projesiyle 2010 yılında Türkiye 1’ncisi olan Malatya Belediyesi, şimdi de yeni yapılan Sanat Merkezi ve Sanat Sokağı ile Türkiye 3’ncülüğü ödülü aldı.

AK Parti tarafından her yıl yapılan Geleneksel Yerel Yönetimler Sempozyumu’nun bu yıl 5’ncisi düzenlendi. Sempozyumla birlikte aynı zamanda Yerel Yönetimler Fuarı da açıldı. 13 Nisan Çarşamba günü başlayan Sempozyum ve fuarın açılışını Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptı. Sempozyumda AK Parti tarafından düzenlenen ‘Gençlik ve Belediye’ yarışmasının sonuçları açıklanarak, ödülleri dağıtıldı. Bu yarışmaya Kültür Adası Projesi ile katılan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyeleri kategorisinde 3’ncülük ödülü aldı.

Yarışmanın ödülleri Sempozyum sırasında düzenlenen törenle Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından verildi.

Başbakan Davutoğlu, Malatya Büyükşehir Belediyesi standını gezdi

Ödül töreninin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yerel Yönetimler Fuarı’nı gezdi. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projelerinin yer aldığı standı da gezen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından karşılandı. Uzun süre Büyükşehir Standında kalan Başbakan Davutoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin projelerini inceleyerek, alınan ödülden dolayı Başkan Çakır’ı tebrik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Malatya’da sürdürdükleri sosyal belediyecilik projeleri hakkında kısa bir bilgi verirken, ziyaretin anısına da Sayın Davutoğlu’na kuru kayısı hediye etti.

Ankara Ticaret Odası – Congresium’da düzenlenen Sempozyum ve Yerel Yönetim Fuarı’nın açılışına 4 bin dolayında katılım olurken, sempozyumun ardından fuara yoğun ziyaretçi akını yaşandı. Yerel Yönetim Fuarı’nın hafta sonuna kadar ziyaretçilere açık olacağı kaydedildi.

mbb_odul

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın