21.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün, Cumhuriyetimizin 93. yılını kutlamanın mutluluğunu milletçe yaşıyoruz. Kurtuluş Savaşında milletimizin her türlü zorluk ve imkansızlığa rağmen gösterdiği destansı direnişinin sonucu olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti, tarihimizin en önemli dönüm noktasıdır. 29 Ekim, yeniden doğuşun ve mucizenin yıldönümüdür. 

Cumhuriyetle birlikte egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu tescillenmiştir. Millet yönetimde söz sahibi olmuş, demokratik değerler her alana yansımıştır.

Hükümetlerimiz döneminde Cumhuriyet tarihimizde hiç olmadığı kadar, demokratik kazanımlarımızın korunması ve millet iradesinin yönetimin her alanına yansıması için gayret gösteriyoruz. Türkiye ilk kez millet iradesiyle seçilen bir Cumhurbaşkanına sahiptir ve milletin iradesini her şeyin üzerinde tutan bir hükümetle yönetilmektedir. Hükümetlerimiz döneminde millet devletiyle kucaklaşmış, bütünleşmiştir.

Son 14 yıldaki temel düsturumuz şudur ki, istikameti çizecek tek kuvvet millettir. Söz de karar da millete aittir. Millet iradesini yok saymaya çalışanlar geçmişte olduğu gibi bugün de hüsrana uğramışlardır.

93 yıl önce olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde devletimizi ve cumhuriyetimizin temel değerlerini korumak için hep birlikte mücadele ediyoruz. Geçmişte olduğu gibi birliğimizi ve kardeşliğimizi hedef almaya çalışanlar, Türkiye’nin istikrarına, ilerlemesine engel olmak isteyenler karşılarında millet iradesini bulmuşlardır. 15 Temmuz’da tanklara ve mermilere karşı duran milletimiz, cesareti ve dirayeti ile vatan hainleri önünde duvar örmüş, yeni bir başarı hikayesine imza atmıştır.

Herkes bilmelidir ki bu ülkede terör örgütlerine, ihanet şebekelerine yer yoktur. Hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndüremeyecektir.

Türkiye Cumhuriyeti olarak, istikametimizi hep daha ileriye çevirdik. Demokrasimizi geliştirdik, hak ve özgürlükleri genişlettik, hukuk düzenimizi güçlendirdik. 2023 hedeflerimizi koyduk ve her türlü engellemeye rağmen icraatlarımızı bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz. Birilerine inat Cumhuriyetimizin kazanımlarını koruyarak ve demokrasimizi daha da geliştirerek büyümeye, kalkınmaya, üretmeye, bölgemizin istikrarına ve barışına katkı vermeye devam edeceğiz. Ülkemizi, dünyanın en güçlü, en saygın ülkeleri arasına yükselteceğiz.

Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

tufenkci_29ekim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın