20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Hekimhan Kuluncak’ta 50 KM Asfalt Çalışması Yapıldı

Hekimhan Kuluncak’ta 50 KM Asfalt Çalışması Yapıldı

BÜYÜKŞEHİR KULUNCAK’TA 50 KM ASFALT ÇALIŞMASI YAPTI

Malatya Büyükşehir Belediyesi, kış aylarının yaklaştığı bugünlerde hava şartlarının elverdiği ölçüde asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Kuluncak ilçesinin 2 önemli grup yolu asfaltlandı.

Malatya’nın bütün ilçelerinde yol hizmetleri noktasında harıl harıl çalışan Büyükşehir Belediyesi, Kuluncak ilçesinde 50 kilometre asfaltlama çalışması yaptı. Kuluncaklılar bazı mahallelerin tarihinde ilk defa asfaltla tanıştığını söylediler.

kuluncak_asfalt_kasim_2016

Büyükşehir Belediyesi 19 kilometre uzunluğundaki, Kuluncak-Bıyıkboğazı- Konaktepe grup yolu; 28 kilometre uzunluğundaki Zafer-Hacolar-Kızılmağara- Hacıhasanlar-Yaşarlar-Cörtenler-Yukarı Selimli-Aşağıkömüklü ve Yukarıkömüklü grup yolu ile 1.5 kilometre Kaynarca Mahallesi ile Kuluncak merkezde asfaltlama çalışmaları yaptı.

Yollarda ilk olarak altyapı çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, 2 grup yolunda viraj düzeltmeleri, şarampoller, kısmi genişletmeler ve dere yataklarına beton büzler yerleştirme işlemleri yaptı. Grup yollarını sathi asfalt ile kaplayan Büyükşehir Belediyesi Kaynarca Mahallesi ve Kuluncak merkezde ise sıcak asfalt serimi yaptı.

Yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren Kuluncaklılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Bazı mahallelerin asfalt ile ilk defa tanıştığına dikkat çeken Kuluncaklılar, “Yollarımızın önceki hali çok berbattı. Yazın toz, kışın çamur ile mücadele ediyorduk. Büyükşehir Belediyesi uzun bir süre altyapı çalışması yaptı. Şimdi de asfaltlandı. Yapılan çalışmalardan memnunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın