21.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Hekimhan’da 34 KM Asfalt Çalışması Tamamlandı

Hekimhan’da 34 KM Asfalt Çalışması Tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Hekimhan ilçesinde 7 mahallenin ulaşım sorununu çözerken,  2 mahallede ise çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Malatya’nın bütün ilçelerinin var olan sorunlarını çözmek için geceli – gündüzlü çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, Hekimhan ilçesinde 7 mahallede 34 kilometre birinci kat asfalt çalışması yapıp, 2 mahalleyi bir birine bağlayan 6 kilometrelik yolda ise genişletme ve altyapı çalışmaları yapıyor.

8 kilometre uzunluğundaki Salıcık – Işıklı, 10 kilometre uzunluğundaki Başkınık- Çimenlik, 11 kilometre uzunluğundaki Taşoluk – Akmağara yolu ile 5 kilometre uzunluğundaki Kösehasan mahalle yolları asfaltlandı.

6 kilometre uzunluğundaki Girmana – Kocaözü grup yolunda yol genişletme ve altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ederken; Eski Sivas yolu olarak bilinen grup yolu ise 4 metre genişlikten 8 metre genişliğine çıkarılıyor.

Hekimhan’da Büyükşehir Belediyesinin son 3 yılda önemli hizmetler ürettiğine değinen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, 7 mahallenin asfalt problemini çözdüklerini, 2 mahallenin ulaşımını sağlayan grup yolunda ise çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin son dönemlerde Hekimhan’da yaptığı çalışmalara değinen Genel Sekreter Turan, “Son 2 yılda Hekimhan ilçemizde 155 kilometre asfaltlama çalışması, 76 kilometre yol genişletme çalışması, 80 kilometrenin üzerinde ise stablize yol çalışması yaptık. Güzel Hekimhan’ımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri getirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Çalışmalarını tamamladığımız yollar konusunda vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler alıyoruz. Bu bizleri ayrıca mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

hekimhan_yol_calismalari

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın