14.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Horata Çayının Etrafında Yeni Bir Sosyal Yaşam Alanı Kuruyoruz

Horata Çayının Etrafında Yeni Bir Sosyal Yaşam Alanı Kuruyoruz

BAŞKAN ÇINAR, ÇİLESİZ MAHALLESİNDE DEVAM EDEN PEYZAJ VE YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

“Horata Çayının Etrafında Yeni Bir Sosyal Yaşam Alanı Kuruyoruz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Son yıllardaki yatırımlar ve projelerle çehresi değişip, geleceğe artık daha umutla ve güvenle bakan Yeşilyurt’umuzun tüm mahalle, cadde ve sokaklarını vizyonel ve nitelikli yatırımlarla güzelleştirmek adına büyük bir çaba sarf ediyoruz.” dedi.

“DAHA GÜZEL BİR YEŞİLYURT İÇİN DURMAK YOK, ÇALIŞMAYA DEVAM”

Daha refah ve yaşanabilir bir Yeşilyurt için merkez ve kırsaldaki çalışmalarına ara vermeden devam eden Yeşilyurt Belediyesi’nin düzenleme ve yenileme çalışmaları kapsamında yürüttüğü projeler hızla yükselmeye devam ediyor.

“MODERN PARKLARIMIZ, HORATA ÇAYI VE DİĞER GÜZELLİKLERLE BURASI CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

Çilesiz mahallesi Mıhlıdut caddesinde 30 dönümü kapsayan 6 ayrı park projesi ile yol genişletme ve yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, daha güzel, daha mutlu, daha ferah bir Yeşilyurt için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade etti.

Yeşilyurt’un en kalabalık ve hareketli bölgelerinden olan Çilesiz Mahallesinde alt ve üst yapı yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşilyurt’umuza nefes aldıracak projelerimize hız kesmeden devam ediyoruz. İlçemizin en hareketli bölgelerinden olan Çilesiz mahallemizde mevcut yolların bakım ve onarımlarının yanı sıra alternatif yol güzergâhları açıp araç ve yaya trafiğini rahatlatmak adına çalışmalarımız sürüyor. Hızla gelişen bir bölge olması nedeniyle buradaki trafik akışının hızlı ve rahat olması ilçemizin ticaret ve sosyal hayatına büyük katkı sağlamaktadır. Yol yenileme çalışmalarımızın dışında vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte rahat ve keyifli zaman geçirmeleri için Mıhlıdut caddemizde toplam 30 dönümlük alanı kapsayan 6 ayrı parkımızın yapım işlerinde artık sona doğru yaklaştık. 2019 yılında ağaçlandırma, sulama ve yeşillendirme çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz park alanlarımızda artık son rötuşlar yapılmaktadır. Yakın zamanda çim serimine başlayarak hazır duruma getireceğiz. Burada ki park alanlarımızın ortasında Horata Çayının geçmesi ise  farklı güzelliklerin hâkim olmasını sağlayacak. Horata Çayının her iki tarafında yaptığımız aydınlatma, yürüyüş ve bisiklet yollarıyla bu alanımız dikkat çekici bir görüntüye kavuşup, 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın ilgi göstereceği bir sosyal yaşam merkezine dönüşecektir. Burası sosyal donatıları, yeşil alanları, oturma grupları ve spor yapılacak alanlarıyla tüm vatandaşlarımıza hitap edecek özelliklere sahip olacaktır. Halkımızın ihtiyaçlarına cevap verecek, ilçemizin gelişimine katkı sunacak bir yatırımı daha hizmete sunacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Büyük bir gayret ve çabayla her türlü zenginliği ve güzelliği içerisinde barındıran Yeşilyurt’umuza yeni güzellikler ve değerler kazandırmak adına dur durak bilmeden çalışıyoruz. İlçemizin her noktasında devam eden hizmetlerimizde alın teri ve emekleri bulunan bütün mesai arkadaşlarımıza, çalışmalarımıza destek veren mahalle muhtarlarımız ve mahalle sakinlerimize ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Her şey Mutlu İnsanların Şehri; Yeşilyurt için.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın