24.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

İstiklal Marşını Kabülü ve Bayrak Yürüyüşü Yapılacak

İstiklal Marşını Kabülü ve Bayrak Yürüyüşü Yapılacak

Battalgazi Belediyesi ve AK Parti Battalgazi Gençlik Kolları’nın öncülüğünde İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. yıldönümü dolayısıyla “İstiklal Marşının Kabulü ve Bayrak Yürüyüşü” gerçekleştirilecek. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yürüyüşe Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılacağını belirterek, yürüyüşe tüm vatandaşları ay yıldızlı bayraklarla katılmaya davet etti. 

Battalgazi Belediyesi ve AK Parti Battalgazi Gençlik Kolları’nın öncülüğünde İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. yıldönümü dolayısıyla “İstiklal Marşının Kabulü ve Bayrak Yürüyüşü”, İstiklal Marşı’nın kabul yıldönümü olan 12 Mart Cumartesi günü saat 14.00’da Atatürk evi önünde başlayıp, İnönü Kapalı Çarşı üzerinde sona erecek. Yürüyüş ile ilgi habercilere konuşan AK Parti Battalgazi Gençlik Kolları Başkanı Burak Ergöç, yürüyüşe tüm vatandaşları beklediklerini belirterek, “İstiklal Marşı milletimizin kanadının kırıldığı, kapana kıstırılmaya çalışıldığı, dört bir yanının işgalciler tarafından kuşatıldığı zamanda bile yılmadan, umudunu kesmeden, hürriyet inancını yitirmeden tek yürek olarak kahramanca çarpıştığının eseridir. İstiklal Marşı, Türk Milleti’nin mücadeleci ruhunu, bağımsızlık aşkını, sömürgeci güçlere karşı dik duruşunun temelidir. AK Parti Battalgazi Gençlik Kolları olarak Milli Marşımıza ve Bayrağımıza sahip çıkma amacıyla Battalgazi Belediyemizle birlikte düzenlediğimiz Bayrağa Saygı ve İstiklal Marşımızın Kabulünü 12 Mart Cumartesi saat 14.00’de Atatürk Evi önünden başlayıp, Kapalı Çarşı üzerinde bitireceğimiz bu yürüyüşümüze tüm sivil toplum kuruluşlarını, gençlerimizi, tüm Malatya Halkımızı davet ediyorum” dedi. 

AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder’de, “Cumartesi günü Belediyemizin öncülüğünde AK Parti teşkilatı ve Gençlik Kollarımızla İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümü münasebetiyle Malatya’mızda gelişen konjoktür karşısında milli birlik ve beraberliğin, kardeşliğin sağlanması adına bir yürüyüş programı düzenleyeceğiz. Tüm halkımızı orada görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, İstiklal Marşı’nın 95. kabul yıldönümü dolayısıyla yapılacak olan yürüyüşe tüm vatandaşları davet ederek, “Gençlik kollarımızla birlikte il ve ilçe teşkilatımız ve Malatya’daki tüm gençlik platformunun katılımı ile birlikte İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921 ve 95. yıldönümü münasebeti ile ülkemizin içinden geçtiği konjoktürel durum münasebetiyle milli bir heyecanın yaşanmasını, o dönemdeki yaşanan heyecanın gençlerimize teşmil edilmesi noktasında hem bayrak sevgisinin, hem İstiklal Marşımızın, hemde bağımsızlık vurgusunun yapılması anlamında tüm gençlerimizin katılacağı ve Atatürk Evi’nden başlayıp, Kapalı Çarşıya kadar devam edecek ve gençlerimizle birlikte tüm belediye çalışanlarımız, ilçe ve il teşkilatı ile birlikte bayrak dağıtımı gerçekleştirilecektir. Bu programımıza tüm halkımız davetlidir. Buradaki temel husus Milli heyecanın uyandırılması, Merhum Mehmet Akif Ersoy’un “Allah bir kez daha milletimize İstiklal Marşı yazdırmasın” anlayışında devletimizin Ebed müddet noktasında toplumda milli birlik ve beraberliğin sağlanması noktasında bu duyguyu yansıtmayı amaçladık” diye konuştu.   

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın