20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Kale İlçesi Kıyıcık Mahallesine 7 Dönümlük Park

Kale İlçesi Kıyıcık Mahallesine 7 Dönümlük Park

Büyükşehir Belediyesi ilçelerde üst yapı çalışmalarını sürdürüyor

KALE İLÇESİ KIYICAK MAHALLESİNE 7 DÖNÜMLÜK PARK

Bahar ile birlikte Malatya’nın dört bir yanında yoğun bir çalışma içerisine giren Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerde alt yapı, yol ve asfalt, üst yapı düzenleme çalışmaları da sürdürülüyor.

Kıyıcak Mahalle Parkında çalışmalar devam ediyor

İlçelerdeki üst yapı düzenleme çalışmaları kapsamında, Kale ilçesi Kıyıcak Mahallesinde park yapımı çalışmaları da önceden belirlenmiş program doğrultusunda devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, daha önceden belirlenmiş olan yaklaşık 7 dönümlük bir alanda park yapılması konusunda proje çalışmalarını tamamlayarak ihaleye çıktı.

Çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği Kıyıcak mahalle Parkı içerisinde; 2550 metre yürüyüş yolu, futbol sahası, fitness ve çocuk oyun alanı ile yeşil alanlar bulunuyor.

İhale sürecinin tamamlanmasından sonra yüklenici ile 12 Ocak 2016 tarihinde sözleşme imzalanarak yer teslimi yapıldı. Şu ana kadar sürdürülen çalışmalar kapsamında; park alanının tesviyesi yapılarak, park etrafındaki yürüyüş yolları tamamlandı. Futbol sahasının zemini, sıkıştırılmış toprak, blokaj ve tesviyesi tamamlanarak beton dökümüne hazır hale getirildi. Ayrıca, fitness ve çocuk oyun alanı zemininde de tesviye çalışmaları tamamlandı.

Kıyıcak Mahalle Muhtarından Başkan Çakır’a teşekkür

Kıyıcak Mahalle Muhtarı Mehmet Özbaysar; “Mahallemizde yaptırılan park çalışmaları çok hızlı bir şekilde devam etmektedir. Park olarak yaptırılan bu sosyal tesisimizin mahallemizin geleceği için de çok iyi olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

kale_park_malatya

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın