21.05.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Kalıplaşan Moda Kuralları Tarih Oluyor

Kalıplaşan Moda Kuralları Tarih Oluyor

Son birkaç sezondur modanın özgür ruhunu oldukça seviyoruz. Yıllardır süregelen bu kurallar yazılı olmasa da kadını belli başlı bir kalıp içine soktu. Kimi öyle bir yerleşti ki aklımıza kim ne derse desin asla vazgeçemedik. Hayatımızda bu kadar yer etmiş yıkılması gereken moda kuralları neler, buyurun beraber bakalım.

Aynı Renk Ayakkabı & Çanta Kuralı

Bu moda kuralı tedavülden kalkalı yıllar yıllar oldu diyebiliriz. Bununla beraber artık birçok kadın, bu şartın demode olduğunun da aslında farkında. Ancak yine de bir türlü bu kuraldan vazgeçilmiyor. Bir elbise kombininde ilk akla gelen ayakkabı ve çanta aynı renk olmalı! Şöyle bir fotoğraflarınıza göz attığınızda siz de fark edeceksiniz bu kombinlemeyi ne çok yaptığınızı.

Desenli Desenli ile Kullanılmaz Kuralı

Hala kafalarda pek de yer edemeyen bir kural da desenli kıyafetin desenli kıyafetle kombinlenmesi. Karmaşık ve göz yorucu olacağı düşünülen bu kural, doğru parçalar, minimal desenlerle bir araya geldiğinde stil sahibi görünümlere imza atıyor.

Payet Sadece Davetlerde Giyilir Kuralı

Kuralların yıkılmasıyla son birkaç sezondur sportif kıyafetlere şık, şık kıyafetlere de sportif dokunuşlar yansıyor. Tam ayrımdan söz etmek artık mümkün değil. Gece kıyafetlerinde görmeye alışkın olduğumuz ışıltılı detaylar, payetler de artık günlük stile adapte oluyor. Payetli ayakkabılar, aksesuarlar, etekler ve tişörtler, sportif stilin şıklığı.

Şıklık için Topuklu Giyinmek Şart Kuralı

Özel bir gün mü var, şık mı olmak gerekiyor, öyleyse yüksek topuklu bir ayakkabı şart mı? Kesinlikle değil. Topuklu ayakkabının şık hali yadsınamaz bir gerçek olsa da bu bir kural değil. Hafif topuklular, düz tabanlar, babetler ve hatta spor ayakkabılarla bile şık olabilirsiniz.

Yazın Siyah Giyilmez Kuralı

Siyah kışın rengidir, beyaz yazın kuralı yıkılması gerek moda kurallarında başı çekiyor. Özellikle tesettürlü kadın için siyahın rengi apayrıken, siyahın asaletinden, cool tavrından hiçbir mevsim vazgeçilemez. Siyah her günün, her ayın her sezonun rengidir.

Siyah ve Lacivert Bir Arada Kullanılmaz Kuralı

Renk kombinlerinde akıllarda belli başlı kurallar biranda beliriverir. Siyahla her rengin uyumlu olduğunu düşünür, lacivert denilince bir duraksarız. Ancak bu iki rengin gizemli uyumunu mutlaka keşfedin, kuralları yıkın.

Altın ve Gümüş Yan Yana Gelemez Kuralı

Kombinlerin ışıltısı gümüş ve altın, birbirine zıt iki kutup olarak görülüyor. Ancak iki kutbun çekimiyle kurallar yıkılıyor. Bir arada göz alıcı hale dönüşen altın ve gümüşün uyumu keşfedilmeyi bekliyor.

Çizgili Kıyafetler Kilolu Gösterir Kuralı

2016 yaz sezonunda zirveye tırmanan çizgili kıyafetler akıllara hep aynı “kuralı” getirdi. Çizgili kıyafetler kilolu gösterir. Doğru bilinen bu yanlış için çok sevdiğiniz çizgilerden vazgeçmeyin. Doğru stillere imza atmak içinse “Çizgili kıyafetler nasıl kombinlenir?” yazımıza göz atabilirsiniz.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Kaynak: www.yesiltopuklar.com

KAYNAK : http://yenikadin.com/kaliplasan-moda-kurallari-tarih-oluyor-8718177-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın