18.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Kayseri Melikgazi Belediyesi, Kayseri TSO, OSB’leri ve Kızılay’ın organize ettiği 5 yardım tırı Yeşilyurt Belediyesine teslim edildi

Kayseri Melikgazi Belediyesi, Kayseri TSO, OSB’leri ve Kızılay’ın organize ettiği 5 yardım tırı Yeşilyurt Belediyesine teslim edildi

Malatya, 12 Aralık 2023 – Kayseri Melikgazi Belediyesi, Kayseri Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Kayseri Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ve Türk Kızılay’ı işbirliğiyle; Malatya’daki depremzede ailelere teslim edilmek üzere gönderilen, içerisinde temel ihtiyaç malzemelerin yer aldığı 5 yardım tırı düzenlenen törenle Yeşilyurt Belediyesine teslim edildi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın daveti üzerine Malatya’ya gelen Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun yanı sıra Kayseri TSO Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın, Kayseri Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Lütfi Çarşıbaşı, Kayseri İncesu Organize Sanayi Bölgesi Başkanı İrfan Püsküllü ile Kayseri Kızılay Şube Başkanı Cafer Beydilli de yardım tırlarının teslimat törenine katıldılar.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yaptığı konuşmada, Kayseri’nin kardeş belediyesi olan Melikgazi Belediyesi ile Kayseri’deki esnaflar, ticaret adamları ve hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan 5 yardım tırının şehre geldiğini belirterek, “Tüm depremzede aileler adına Kayseri Melikgazi Belediye Başkanımız Mustafa Palancıoğlu başta olmak üzere Kayseri’den gelen tüm misafirlerimize şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyorum.” dedi.

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ise, deprem yaralarının sarılması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, “Kayseri’de Melikgazi Belediye Başkanımızın girişimleriyle oluşturulan koordinasyon merkezi aracılığıyla 50 bin metrekarelik bir alanımızda depremzede ailelerin ihtiyaçlarını karşılayacak yardım malzemelerini bir araya getirdik ve bu yardımları organizeli bir şekilde depremden etkilenen şehirlerimize gönderiyoruz. Kayseri halkının tüm gücüyle ve imkanıyla depremden etkilenen şehirlerin yanında yer aldığını bir kez daha gösterdik. Yeşilyurt Belediyemize teslim ettiğimiz 5 yardım tırı içerisinde temel ihtiyaç malzemeleri bulunuyor. Bu yardımların depremzede ailelere bir nebze olsun fayda sağlamasını diliyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile Kayseri’den gelen heyette yer alan isimler, Kayseri’den gelen 5 yardım tırındaki malzemelerin yer aldığı depoda incelemelerde bulundular.

Yardım tırlarında yer alan malzemeler:

  • Gıda
  • Hijyen malzemeleri
  • Battaniye, yatak, yastık
  • Temel giyim eşyaları
  • Bebek malzemeleri
  • İlaç ve medikal malzemeler

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın