17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Asayiş Bülteni Günlük Olaylar 01/02/2021

Malatya Asayiş Bülteni Günlük Olaylar 01/02/2021
  • Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri olarak ilimiz genelinde Change otolara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; 29.01.2021 günü Battalgazi Mahallesinde park halinde bulunan 44 …. plakalı beyaz renkli aracın yapılan sorgulamasında aracın ruhsat renginin kırmızı olduğu belirlenmesi üzerine, aracın şasenin kaynak yapıldığı görülmüş, yine araç ruhsat sahibinin üzerine tescilli olan 44 …. plaka sayılı Tempra marka aracın yapılan kontrollünde şasenin değiştirildiği görülmüş, konuyla ilgili araç ruhsat sahibi H. A. ile yapılan görüşmede her iki aracıda kazalı olarak aldıklarını ve şaselerini trafikten çekilmiş sağlam araçlarla değiştirerek Change yaptıklarını beyan etmiş, yapılan araştırmalar neticesinde her iki aracın kardeşi Ö. A. isimli şahsın işyerinde change yapıldığı tespit edilmiş, konuyla ilgili H. A. ve Ö. A. isimli şüpheli şahıslar yakalanarak gerekli işlemler yapılmış, bahse konu Change araçlar yediemin otoparkına çekilmiştir.
  • Kiltepe Mahallesinde bir araç içerisinde bulunan bir şahsın üzerinden bir adet ruhsatsız tabanca ve 8 adet fişek ele geçirilmiş konu ile ilgili gerekli işlem yapılmıştır.
  • Müşteki M. Y. 01.2021 günü Dabakhane Mahallesinde günlük daire kiralayıp burada arkadaşı A.F.Ş. ile birlikte alkol aldığını daha sonra zilin çaldığını, kapıyı açtığında iki erkek şahsın zorla içeriye girdiklerini kendilerini darp ederek müştekiye ait cep telefonu ve 500₺ ile A. F. Ş.’nin ise 2.100₺ ve cep telefonunu aldıklarını beyan eder. Yapılan çalışmada K.G. isismli şahıs tespit edilmiş ve yakalanmış, müştekiye ait cep telefonu ve 445 TL ile 27,49 gr kannobionid ve 6 uyuşturucu hap elde edilmiştir. Şüpheli çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.
  • Bir araç içerisinde 2 şahsa ait, bir adet otomatik av tüfeği, bir adet kısa namlulu tüfek, bir adet av tüfeği ve 1 adet uzun namlulu tüfek ve 42 adet dolu kartuş tarafımızdan ele geçirilmiştir.
  • Hidayet Mahallesinde bir araçta silah olduğunu ihbarı üzerine araç sahibinin Taştepe caddesindeki ikametine gidilmiş ve ruhsatsız silah ile 15 adet mermi ele geçirilmiştir.
  • Alacakapı Mahallesinde 1 araç içerisinden 1 adet ruhsatsız tüfek ele geçirilmiştir.
  • Dabakhane Mahallesinde isimsiz bir kıraathanede kumar oynadığı tespit edilen 3 şahsa idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 150 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci  I. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.
  • Çarmuzu Mahallesinde bir araçtan ateş etme ihbarı üzerine ekiplerimizce yapılan çalışmalarda bahse konu şüpheli şahıs olayda kullanmış olduğu 1 adet tabanca elde edilerek gerekli tahkikat başlatılmıştır.
  • Kavaklıbağ Mahallesinde bir araçtan pompalı tüfek alınarak gereği ilgili birimde yapılmıştır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın