20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya gazetecileri, Olimpiyat Okulları’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir araya geldi.

Malatya gazetecileri, Olimpiyat Okulları’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir araya geldi.

OLİMPİYAT OKULLARI GAZETECİLERİ AĞIRLADI

Olimpiyat Okulları kampüsünde düzenlenen etkinliğe Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Göçmen, Radyocular Derneği Başkanı Sinan Cavlak, Doğu ve Güneydoğu Radyo Televizyoncular Derneği Başkanı Umut Bozkurtoğlu, Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Başkanı Selim Apohan, İHA İl Temsilcisi Cahit Özçelik ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Olimpiyat Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Göğüş 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayarak, “Gazetecilik mesleği fedakârlık isteyen çalışma şartları ağır bir meslektir. Dünyada meydana gelen depremlerde, sel felaketlerinde, kıtlıklarda ve savaşlarda çaresiz kalan insanları haber edip, diğer insanların yardım etmesine vesile sizsiniz. Şenlikleri, spor müsabakaları, başarıları, icatları, ticareti, sanatı, sağlıktaki gelişmeleri, yaşanan olumsuzlukları, ilmi buluşları, yaşantıyı, tabiatı, farklılıkları yani kısaca bütün güzellik ve olumsuzlukları bize yansıtan bizi haberdar eden sizsiniz. Devletin malı deniz deyip milletin malına el atanı deşifre eden yine sizsiniz. Gariban ve haklı olan fakat adalet görmeyenin, memurun, işçinin, patronun, çiftçinin, esnafın, garibanın ve gurabanın dilisiniz. İşte siz olmazsanız bunların hiçbirinden haberimiz olmayacaktı.” dedi.

Okul Müdürü Özcan Karadağ ise Gazeteciler Gününü kutlayarak, Olimpiyat Okullarının 2013-2014 döneminde eğitim öğretime başladığını, kısa zamanda önemli başarılar elde ettiğini dile getirdi. Karadağ, geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde 48 öğrencinin 13’ünün Fen Lisesi’ne yerleştiğini, bunlardan birinin de Türkiye genelinde 100 öğrenci alan Galatasaray Lisesi olduğunu, bu dönem de TEOG’da 2 Türkiye birincisi çıkardıklarını ifade etti.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın