20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Hacıyusuflar Mahallesinin Yolları Asfaltlandı

Malatya Hacıyusuflar Mahallesinin Yolları Asfaltlandı

Battalgazi Belediyesi tarafından ilçenin muhtelif bölgelerinde asfaltlama çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Battalgazi ilçesine bağlı Hacıyusuflar Mahallesi’nde yaklaşık 5 km’lik birinci kat sathi kaplama asfalt çalışması yapıldı.

Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Battalgazi ilçesine bağlı Hacıyusuflar Mahallesi’nde birinci kat sathi kaplama asfalt çalışması yaptı. Yapılan 5 km’lik birinci kat sathi kaplama asfalt çalışması ile birlikte Hacıyusuflar Mahallesi çağdaş ve modern bir görünüme kavuştu. Yapılan hizmetten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren mahalle sakinlerinden Yusuf Alan, “Daha önceleri buralarda tozdan topraktan geçilmiyordu. Battalgazi Belediyesi’nin çalışmalarından oldukça memnunuz. Yollarımız çok güzel oldu. Asfaltlandı. Kışın çamurdan, yazın tozdan topraktan geçilmiyordu. Ancak yapılan çalışmalar sonucu oldukça güzel bir yola sahip olduk. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Mahallelerin içine artık rahatça girebiliyoruz. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Mahalle sakinlerinden İzzettin Alan da, kırsal mahalleler için asfaltın büyük bir hizmet olduğu belirterek, “Asfalt bizim için büyük hizmet. Hayati bir çalışmaydı. Çalışmalar bizi oldukça memnun etti. Önceleri çamurdan çıkılmıyordu buralardan. Yollar bozuktu. Yapılan çalışmalardan sonra yollarımız çok güzel oldu. Hizmetin bize gelmesinde başta Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Buralarda asfalt yoktu. Sadece köyümüz ile ana cadde arasında yol asfalttı. Ancak şimdi yolların asfaltlanmasıyla birlikte artık evlerimize rahatça gidebiliyoruz. Mahalle araları da asfaltlandı. Çocuklarımız ve yaşlılarımız artık rahatça hareket edebiliyorlar” ifadelerini kullandı.

Yolların asfaltlanmasının güzel bir hizmet olduğunu kaydeden Nurettin Alan ise, “Eskiden yollarımız toprak yoldu. Toprak yollarımız asfaltlandı. Bundan daha güzel bir şey olur mu? Gelen hizmetlerden memnunuz. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Hacıyusuflar Mahalle Muhtarı Nevzat Alan’da, “Yaklaşık 10 gündür asfalt çalışmaları başlatıldı. Bu on gün içinde yollarımızın astarı da dahil her şeyi bitti. Şu an da Milli Eğitim de rahatlıkla öğrencilerimizi okullarına taşıyabiliyor. Köyümüzün tüm mahallelerinde acil olan kısımlar tamamlandı. Geriye gelen kısımlarda 2017 yılında bitirileceğini biliyoruz. İki yıl içinde Battalgazi Belediyesi’ne ait 102 mahallemizde olduğu gibi mahallemizde de asfalt çalışmaları yapılıyor. Temizlik ve diğer çalışmalarda tamamlanmıştır. Şu anda köylerin büyük kısmının asfaltlaması bitti. Çok az bir kısmı kalmıştır. Çalışmalarda devam etmektedir. Özellikle Battalgazi Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Belediye çalışanlarına ve yetkililere ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki yıl da köyümüzde kilit taşı çalışması yapılacaktır” dedi.

haciyusuflar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın