21.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Hal’i Hal Kayıt Sistemi’ne geçerek, sisteme entegreleri sağlandı.

Malatya  Hal’i Hal Kayıt Sistemi’ne geçerek, sisteme entegreleri sağlandı.

Büyükşehir Belediyesi’nden Hal Kayıt Sistemi Uygulaması

HER SEBZE VE MEYVENİN BİR KÜNYESİ VAR

Malatya’nın sebze ve meyve ihtiyacının karşılandığı Büyükşehir Belediyesi Yaş Sebze ve Meyve Hali’nde ürünler için Hal Kayıt Sistemi oluşturuldu. Hal’de ayrıca site geneline güvenlik amaçlı kamera sistemi kuruldu.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı Hal Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yaş Sebze ve Meyve Hali’nde bir dizi çalışmalar gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıllarda başta altyapı olmak üzere yaşanan sorunları çözüme kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, Hal Kayıt Sistemi Uygulaması’na geçti.

Bakanlık programına entegre edildi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi’nin önderliğinde Yaş Sebze ve Meyve Hali’nde bulunan 50 esnafın tamamı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın www.hal.gov.tr Hal Kayıt Sistemi’ne geçerek, sisteme entegreleri sağlandı. Geçilen sistem sayesinde esnaflar tarafından ürün künyesi oluşturularak, üretici başta olmak üzere, ürünün alış tarihi, alış yeri, alış fiyatı, satış tarihi, satış fiyatı gibi etiket bilgilerinin Hal Şube Müdürlüğü tarafından sistem üzerinden takip edildiği belirtildi.

Sözkonusu uygulamanın Türkiye genelinde çok az sayıda Hal Sitesi’nde kullanıldığı belirtilerek, Malatya Büyükşehir Belediyesi Yaş Sebze ve Meyve Hal’inin sistemi ilk kuran ve kullanan Hal’ler arasında yer aldığı kaydedildi.

24 saat kamerayla izleniyor.

Öte yandan Yaş Sebze ve Meyve Hali’nin hem içerisine, hem de dışına 44 kameradan oluşan bir sistem kuruldu. Hal genelinin 24 saat izlendiği sistem aynı zamanda kayıt altına alınarak, meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçiliyor.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın