Malatya Özel Mercan Kolejinde 8. Sınıf Öğrencisine Öğretmen Şiddeti!

Malatya Özel Mercan Kolejinde 8. Sınıf Öğrencisine Öğretmen Şiddeti!

Malatya Özel Mercan Koleji Ortaokul kısmında 8-D sınıfı öğrencisi, E.Ç.T. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk yarısında eğitim gördüğü sırada, 2019 yılının Kasım ayı içerisinde, bir teneffüs sırasında, bir arkadaşıyla birlikte koridorda koştuğu gerekçesiyle, o sırada koridor nöbetçisi olan, Gıyasettin Atilla isimli Türkçe dersi öğretmeni, E.Ç.T. ile arkadaşını yanına çağırmış. Koridorda koştukları için cezalandırmak maksadıyla, önce ağzındaki düdüğü kulaklarına yaklaşarak, düdük çalmak istemiş, ancak E.Ç.T.’nin kulaklarını elleriyle kapatması üzerine, nöbetçi öğretmen Gıyasettin Atilla hem E.Ç.T.’nin hem de arkadaşının ayağının üzerine basarak cezalandırmak istemiştir.

Bunu yaparken bir ayağıyla oğlumun ayağına basarken diğer ayağını havaya kaldırarak tüm ağırlığını E.Ç.T.’nin ayağının üzerine vermek suretiyle, E.Ç.T.’nin ayağına basarak, ayağının üzerinde dönmeye başlamıştır.

E.Ç.T. akşam okuldan geldiğinde, olayı ailesine anlatmış, ailesi E.Ç.T.’nin ayak başparmağının üstünün soyulduğunu ve ayağının tamamen şiştiğini görünce, E.Ç.T.’nin şişmiş ve yaralı olan ayağının fotoğraflarını çekerek ertesi sabah, okul yönetimi ile görüşmeye gitmiştir.

Ancak okul yönetimi o gün ve sonrasında bu konu her gündeme geldiğinde, öğretmenin uyguladığı bu şiddeti savunarak, öğretmenlerinin hiçbir suçu olmadığını iddia edip E.Ç.T. ve arkadaşını suçlamışlardır.

 

Malatya Özel Mercan Koleji, Türkçe dersi öğretmeni Gıyasettin Atilla 13 yaşındaki E.Ç.T.’nin ayağının üzerine çıkarak ayağının yaralanmasına ve şişmesine sebebiyet vermek suretiyle şiddet uygulamış, okul müdürü Mehtap İnce ile okulun kurucu yöneticileri (ortakları) Mehmet Mercan ve Özcan Mercan bu şiddetten dolayı öğretmene hiçbir yaptırım uygulamadıkları gibi, bu şiddeti savunmaya devam etmektedirler.

Bu dört şahıs, takındıkları bu tavır ile lise giriş sınavına hazırlanan E.Ç.T.’nin eğitim hayatını olumsuz bir şekilde etkileyerek, geleceğini kötü yönde etkilemişlerdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi:

Beydagi Haber Ajansi Malatya

Malatya Haber Sitesi Malatya FETÖ