14.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Bayram Işık , 26 Ağustos Zafer Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Bayram Işık , 26 Ağustos Zafer Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı

26 Ağustos; emperyalizm ve iş birlikçi uşakların ‘ TÜRK bitti!’ dedikleri anda savaş meydanlarına çıkıp, TÜRK’e düşman herkese haddini bildiren yüce ruhtur. Bu ruh, MALAZGİRT’te SULTAN ALPARSLAN idi, BÜYÜK TAARRUZ’da MUSTAFA KEMAL ATATÜRK…

Bugün ortak kanı TÜRKLER’in, Anadolu’ya Malazgirt Zaferi ile geldiği yönünde, oysa tüm tarihi dökümanların bize verdiği bilgi; Malazgirt Meydan Savaşı, Anadolu’ya ilk geliş tarihimiz değil; Anadolu’da TÜRK varlığını dâim kılan tarihtir..EBEDEN DAİM OLSUN… (26 Ağustos 1071)

O gün beyazları kuşanıp, atının kuyruğuna bir düğüm atan SULTAN ALPARSLAN’ın ordusu ile Malazgirt’te karşılaşan Romen Diyojen komutasındaki Bizans Ordusu, düzenli Rum ve Ermeni birlikleri dışında ücretli Slav, Alman, Frank, Gürcü, Uz, Peçenek, Kıpçak askerlerinden oluşuyordu. İşte bu ücretli Peçenek ve Kıpçak askerler Hristyan TÜRKler’di . Savaş esnasında farkettiler ki; aslında olmaları gereken yer Selçuklu Ordusu’ydu… O ASİL KAN, gereğini yaptı ve Alparslan’ın ordusu için savaşa devam etti. Bu bir ders niteliğindedir, maddi kaygı ya da dini duygularla girilen her savaşın neticesine imzayı, milli değerler atar…

Büyük Taarruz için, 26 Ağustos’u seçip, atının kuyruğuna bir düğüm atan TÜRK’ün Efsane Başkomutanı MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün de dünyaya verdiği mesaj; “ALPARSLAN VE O YÜCE RUH ÖLMEDİ” idi…BU MESAJ, TÜRK NEFES ALDIKÇA GÜNCELLİĞİNİ KORUMAKTADIR.

Bugün TÜRKİYE/ ANADOLU, atının kuyruğunu düğümleyecek kişilerin varlığı kadar, bizim kalacaktır!..

Zafer ve taarruzun yıldönümü vesilesiyle başta soyumuza şeref veren büyük komutanlar ALPARSLAN VE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü, ordularında yer alan cümle şehit, gazi, aslan yürekli Peçenek ve Kıpçaklar’ı, Anadolu’da yaşamını sürdürmek isteyen halkı İslâmiyet ve TÜRK TÖRESİ ile tanıştıran SARI SALTUK ve HORASAN ERENLERİ’ni rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. ANADOLU’ya SON VE EBEDİ geliş tarihimiz ve Zaferin ayak sesi BÜYÜK TAARRUZ kutlu olsun!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın