21.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya’da Anaokulu öğrencilerine etkinlik

Malatya’da Anaokulu öğrencilerine etkinlik

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden bir ilk daha

ÇOCUK OYUNEVİ VE OYUNCAK MÜZESİ HİZMETE SUNULDU

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi, bölgesinde bir ilk projeyi daha hayata geçirdi. “Çocuk Oyunevi ve Oyuncak Müzesi” artık çocukların yeni mekanı olacak.

Şehit İbrahim Tanrıverdi Sanat Sokağı’ndaki 7 konaktan biri “Çocuk Oyunevi ve Oyuncak Müzesi” olarak hizmet vermeye başladı. Müzede, çocuk oyunlarının objeleri ile etkinlik atölyeleri yer alıyor.

Müzede zengin içerik

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Oyunevi ve Oyuncak Müzesi’nde çocukların; pedagojik olarak yaş gruplarına göre uygunluğu tespit edilmiş eğitim amaçlı zeka oyunlarını oynayabilecekleri uygun araç gereçler temin edilerek yerleştirildi. Müzede Hacivat-Karagöz dijital film gösteriminin yapılacağı Hacivat-Karagöz Sahnesi de kuruldu.

Müze; yerli üretim koleksiyon oyuncaklar, bez bebek koleksiyonu, çocuk kitaplığının yer aldığı ahşap kütüphane bölümü ve kafeteryasıyla da çocuklar için vazgeçilmez özel bir merkez olmaya şimdiden aday.

Ayrıca kütüphanesinde bir resim atölyesinin oluşturulduğu müzede çocukların dört mevsim ve ayları öğrenebilecekleri uzay odası da düzenlendi.

Anaokulu öğrencilerine etkinlik

2 katlı ve 4 bölümden meydana gelen oldukça geniş kapalı alanıyla Çocuk Oyun Evi ve Oyuncak Müzesi’nde ilk etkinlikler de yapıldı. Anaokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinliklerde resim ve çeşitli el işleri yapıldı. Hacivat-Karagöz gösteriminin de sunulduğu ilk etkinlikleri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gençay ile şube müdürleri de gözlemledi.

Gelecek taleplere göre programlı olarak anaokulu öğrencilerine yönelik etkinlikler düzenlenmeye devam edilecek. Ayrıca hafta sonları serbest zamanlı olarak müzenin kapıları tüm çocuklara açık olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın