20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya’da İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 301. yıl dönümü kutlandı

Malatya’da İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 301. yıl dönümü kutlandı

İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 301. yıl dönümü kutlandı

ÇAKIR: İTFAİYECİLİK KUTSAL BİR GÖREV

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından, itfaiye teşkilatının kuruluşunun 301. yıl dönümü nedeniyle bir program düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasında düzenlenen program sırasında çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Genel Sekreter Ercan Turan, Hekimhan Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ile Belediye ve itfaiye personelleri katıldı.

Acar: Çalışmalarımızı Malatya genelinde sürdürüyoruz

İtfaiyeci duasıyla başlayan programda bir konuşma yapan İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar, “İtfaiye teşkilatının kuruluşunun 301. yılını kutluyoruz. Büyükşehir Belediyesi itfaiye teşkilatı merkez bina ve 17 şube ile toplam 236 personel ile Malatya’ya hizmet vermektedir. İtfaiye teşkilatı olarak yangın, trafik kazaları, boğulma ve afet gibi elim olayların yanı sıra binaların yangından korunması, ruhsatlandırılması, kamu kurum ve kuruluşlarındaki personellere eğitim verilmesi gibi konularda hizmet vermekteyiz.

Sayın Başkanım, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak baş itfaiyecimiz sizsiniz. İnsan hayatına vermiş olduğunuz değeri biliyoruz ve sizin vermiş olduğunuz talimatlar doğrultusunda çalışmalarımızı Malatya genelinde sürdürüyoruz. Malatya’ya ve vatandaşlarımıza en güzel hizmeti vermeye devam edeceğiz” dedi.

Çakır: İtfaiyecilerimiz özverili bir şekilde çalışmaktalar

İtfaiye teşkilatının 301. kuruluş yıldönümünü kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “İtfaiyecilik kutsal bir görevdir. Halka hizmet etmek için bu makamlara geldik. Hemşerilerimizin daha sağlıklı daha mutlu bir şehirde yaşamaları için elimizden gelen gayreti, çabayı hep birlikte sarf ediyoruz. Belediyemizin hangi birimi olursa olsun hepsinin görevi birbirinden üstün.

Ama itfaiye teşkilatımız halkın can ve mal güvenliğini korumak için kendi canını hiçe sayıp, şehitliği göze alarak görev yapmakta, son derece özverili ve başarılı bir şekilde çalışma sergilemektedir. İtfaiye teşkilatı sadece yangın söndüren bir teşkilat değil, bunun yanında darda kalmış her türlü canlıya ulaşan, kazalara, boğulmalara müdahale eden özveri ile çalışan bir teşkilatımızdır. Gayretli çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Çakır: 15 Temmuz vatan savunmasıydı

Başkan Çakır, “15 Temmuzda bütün birimlerimiz teyakkuza geçti bu bir vatan savunmasıydı. O gün bütün Belediye ekiplerimiz gerçekten göğsümüzü kabarttı. Duruşları ile gece gündüz demeden bu süreçte konu vatansa hepimizin bu vatana canını seve seve verecek duygu ve düşüncesi ile hareket ettik. Bu mücadele devam edecek inşallah böyle acı bir gün daha yaşamayız. İtfaiye teşkilatımızda o gün büyük bir cesaret örneği gösterdi. Bizim en büyük gayemiz birlikte hareket etmek, bir olmak ve ekip ruhunu yakalamak bu ruhu yakaladığımıza yürekten inanıyorum.

İtfaiye teşkilatının 301. Kuruluş yıldönümü birçok ülkenin kuruluşundan daha eski bunun kıymetini, sorumluluğunu bilmemiz lazım. Tekrar itfaiye haftanızı tebrik ediyor, huzur içerisinde ailelerinizle birlikte bir yaşam diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, 2 itfaiyeci tarafından Hizmet Binası 4. katları arasında kurulu olan köprüden aşağı doğru halatlarla iniş yapılarak, büyük bir Türk Bayrağı açıldı. Ayrıca, programın sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır; çocuklara, yangın ve yangını önleme noktasında alınacak tedbirleri anlatan çeşitli hediyeler vererek, fotoğraf çektirdi.

itfaiye_malatya

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın