05.03.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Malatya’m Güzel Malatya’m

Malatya’m Güzel Malatya’m

*Doğunun Parisi Malatya, Doğunun gözdesi Malatya, Dünyanın Kayısı Başkenti Malatya’m, İnsanı Mert İnsan Güzel Malatya’m, misafirperverliğiyle kendinden söz eden Malatya’m, Suyu Havası insanı güzel Malatya’m, Yeşil Malatya’m bakınız ne hale gelmiştir, Doğunun yıldızı Malatyaspor seni bile yediler.

*Doğunun parisi olan Malatya’yı bakınız ne hale getirdiler. Doğunun gözdesi olan şu güzel Malatya’mızı ne hale getirdiler. Dünya kayısı başkenti dediğimiz Malatya’mızı ne hallere getirdiler ve kayısıya sahip çıkacak kimseyi bulmuyor. Doğunun yıldızı Malatyasporu bile bile kümeye düşürdüler. İnsanı mert insanı güzel dedik bakınız ne hallerdeyiz güzel Malatya’m. Hani dedik Malatyalı misafirperverliğiyle ve yine dürüst insanıyla, Türkiye’de örnek gösterilirken, Peki şimdi ne oldu sana Malatyalı.

*Malatya deyince tabi ki kayısısıyla ve kirazıyla meşhurdur ama kabotajdaki akın içme suyu dünyaca ilk beşin içinde olan suyumuzu ne hale getirdiler ve şu anda hastaneler dolup taşmaktadır. Bakınız şu günlerde Devlet ve özel hastanelerde hastaların yatacak yerlerinin olmadığını görmekteyiz. Sayın yetkililer neden suyumuza sahip çıkmıyorsunuz. Malatya’mız bu kadar sahipsiz mi ki? Sayın yetkililer bu günü varsa bunun yarınıda ve diğer tarafıda Var o zaman vay halinize vay halinize…

*Malatya deyince ilk aklınıza acaba ne gelmelidir. Tabi ki başta dünyaca ünlü olan kayısısıyla tanıtılır. Yine diğer tarafta, Malatya’mızın yetiştirdiği Başbakanlar ve cumhurbaşkanlarıyla ve yine çok önemli siyasileriyle tanıtılır. Hani nerdesin doğunun yıldızı Malatyasporum nerde kaldı o eski günlerin.

*Sporda doğunun yıldızı deyince tabi ki Malatyaspor gelirdi o eski günlerde. Bir zamanlar doğuda rüzgâr gibi esen ve üç büyük takımı dize getiren bir Malatyaspor vardı ve onu bile bile amatörlere kadar düşürdüler. Yine o dönemdeki başkan şöyle demişti. Aslan düştüğü yerden kalkmasını bilir ne yazık ki arkası kiraz bahçesi oldu gitti. Ne aslan gördük nede kurt gördük. İşte ben bunun için diyorum ki sahipsiz Malatya. Üreticinin kayısısı para etmiyor ve bunun için Malatya’mız sahipsizdir. Suyumuza sahip çıkmıyoruz ve işte sahipsiz Malatya.

*Malatya’mız büyükşehir oldu ve nasıl oldu. Bizler Malatyalı olarak henüz Büyükşehir olmaya hazır bir il değildik ve ne yazık ki bir anda kendimizi Büyükşehir olarak gördük. Hele hele bazıları büyükşehirin ne olduğunu bile bilmiyor. Acaba Büyükşehir nedir ve vatandaşlar için ne getirir ne yazık ki kimse bilmiyor ve bundan sonrada bilmeyeceklerdir. Ne diyelim haydi hayırlısı diyelim.

*Büyükşehir Belediyelerinin görevleri nelerdir. Bakıyoruz bazıları hala anlamış değillerdir. Büyükşehir Belediyesine bağlı olan İlçelerde bile görevlerini bilmeyenler var. Vay halimize vay. Belediyecilik nedir, bilmeyenler ne yazık ki önemli görevlerdeler. Biraz zaman gerekiyor. Zamanı gelince herkes görevinin ne olduğunu anlayacak ama o zaman iş işten geçecektir. Bekleyin görün. En kısa zamanda neler olacak hep birlikte göreceğiz. Malatya’mız ve Türkiye’miz nasıl yönetiliyorken kısa zamanda hep birlikte göreceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Gereğini yapar ve gerektiğinde hesapta soracaktır… Kim olursa olsun herkes yaptığının bir gün bedelini öder. Bizler Sayın Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın