20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Maski, Muhtarlara Yatırımlarını Anlattı

Maski, Muhtarlara Yatırımlarını Anlattı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarına devam ediyor. Çalışmaların gerçekleştirildiği mahallelerin muhtarlarıyla istişare toplantısı yapıldı.

Dr. Özdemir: Muhtarlarımızla Ortak Hareket Ediyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarının yapıldığı mahallelerin muhtarları ile istişare yaptıklarını belirterek, suyun Malatya genelinde kontrol altına alınması için çalışmaların devam ettiğini aktardı. Dr. Özdemir, “Yeşilyurt ve Battalgazi İlçelerimize bağlı 13 mahallede Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmaları hakkında muhtarlarımızı bilgilendirmek için bir araya geldik. Yaptığımız, yapacağımız ve planlanan yatırımlarımız var. Şuan maliyeti 20 milyon TL’yi bulan 75 bin 718 metrelik hat çalışmamız devam ediyor. Bundan sonraki süreçte ortak hareket ederek vatandaşlarımızın daha hızlı hizmet almalarını sağlayacağız. Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) sistemini tamamen hayata geçirdiğimizde arıza ve su kesintisini en aza indirgemiş olacağız. Bu sistem sayesinde suyumuzu tek elden yöneterek, kontrol edilebilir ve ölçülebilir hale getireceğiz. Çalışmalar sırasında uzun süreli su kesintisi yapabiliyoruz. Çalışmaların tamamlanmasıyla uzun süreli su kesintisi ve arıza olayını ortadan kaldırmış olacağız. Tamamen gelecek nesillere sağlam, güvenilir ve içmesuyu alt yapısı konusunda sorunsuz bir Malatya bırakmak için çalışıyoruz. Çalışmalarımızda bizlerle beraber olan, desteklerini esirgemeyen tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çakır’a Teşekkür

Toplantıya katılan muhtarlar, MASKİ’nin çalışmalarından memnun olduklarını dile getirerek, her konuda MASKİ’ye yardımcı olacaklarını ifade ettiler. Malatya’nın büyükşehir statüsüne kavuşmasının ardından hizmetlerin ardı arkasının kesilmediğini aktaran muhtarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başta olmak üzere MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’e teşekkür ettiler.

13 Mahalle Muhtarı Katıldı

Toplantıya Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Çavuşoğlu Mahalle Muhtarı İsmail Kurtoğlu, Salköprü Mahalle Muhtarı Mehmet Dönmez, Aşağıbağlar Mahalle Muhtarı Cafer Kenan Top, Tandoğan Mahalle Muhtarı Yusuf Gökalp, Zaviye Mahalle Muhtarı Baki Ulutaş, Hacıabdi Mahalle Muhtarı Mehmet Çolak, Şeyhbayram Mahalle Muhtarı Yusuf Canberk, Fırat Mahalle Muhtarı Remzi Akdemir, Çöşnük Mahalle Muhtarı Burhan İnanç, Başharık Mahalle Muhtarı Erdal Akkaya, Hasanvarol Mahalle Muhtarı Dursun Sayın, Turgut Özal Mahalle Muhtarı Cebrail Yılmaz ve Özalper Mahalle Muhtarı Ramazan Korkmaz katıldı.  

          

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın