21.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Mehmet Emir Konaç, Matematik alanında ülkemizi temsil edecek

Mehmet Emir Konaç, Matematik alanında ülkemizi temsil edecek

Öğrencimiz ISEF’te

Regeneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışması’na (International Science and Engineering Fair) gönderilecek projelerin belirlenmesine yönelik süreç TÜBİTAK tarafından tamamlanarak 25 bin 95 proje başvurusu değerlendirildi.

Society For Science & The Public tarafından ve birçok başka kurumsal, akademik sponsorlar ile birlikte, her yıl ABD’nin çeşitli şehirlerinde düzenlenen dünyanın en büyük üniversite öncesi bilim yarışması olma özelliğini taşıyan Regeneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışması’nın önümüzdeki yıl 13-19 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacak olup, yarışmaya matematik alanında ülkemizi temsilen öğrencimiz Mehmet Emir Konaç katılacaktır.

BİLSEM öğrencimiz aynı zamanda 2022 yılında düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması finalinde matematik alanında Türkiye üçüncüsü olmuştur.

İl Müdürümüz Hatice Özdemir, “Elde ettiğiniz bu başarı ile ülkemizi ve ilimizi gururlandırdınız. Öğrencimiz Mehmet Emir Konaç’ı ve danışman öğretmenimiz Mehmet Arslan’ı can-ı gönülden tebrik ederim, başarılarınız daim olsun. Geleceğimiz sizin elinizde ve bundan dolayı umutluyuz, gururluyuz.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın