21.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Parkın Genelinde Uğur Böceği Görüntüsü Hakim Olacak

Parkın Genelinde Uğur Böceği Görüntüsü Hakim Olacak

 YEŞİLYURT BELEDİYESİ, ŞEYHBAYRAM MAHALLESİNE ‘UĞUR BÖCEĞİ’ PARKI YAPIYOR

Polat, “Çocuklarımızın Güven İçinde Oynayacağı Yaşam Alanlarının Sayısını Artırıyoruz”

Yeşilyurt İlçesinin daha yeşil ve çağdaş bir görüntüye kavuşması için alt yapısı uygun mahallelere yeni yaşam alanlarını kazandırmaya devam eden Yeşilyurt Belediyesi, Şeyhbayram Mahallesinde altı dönüm alan üzerine ‘Uğur Böceği’ Parkı yapıyor.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın talimatıyla çalışmalarına aralıksız devam ettiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde çocukların güven içerisinde oynayacakları park ve oyun alanlarına her geçen gün yenilerini ekliyor.  İlçe genelinde ihtiyaç önceliğine göre tespit edilen bölgelerde gerçekleşen alt ve üst yapı incelemelerinden sonra Şeyhbayram Mahallesindeki altı dönüm alan üzerine ‘Uğur Böceği’ Parkı inşa ediliyor.

 “MODERN VE YAŞANABİLİR KENTLER İÇİN YAŞAM ALANLARININ ÖNEMİ BÜYÜK”

Belediye Başkan Yardımcıları, İŞGEM Genel Müdürü ve Birim Müdürleriyle birlikte ‘Uğur Böceği’ parkında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, modern ve yaşanılabilir bir kentte çocuk oyun parkları ile sosyal donatıların yer aldığı yaşam alanlarının büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti.

Hizmete giren tüm parkların ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte projelendirildiğini hatırlatan Başkan Polat, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hizmet etmeyi kendimize borç bildik. İlçemiz genelinde birçok oyun parkı yaparak çocuklarımızın hizmetine sunuyoruz.  Mahalle ve sokaklarımızda değerlendirilebilecek her yeri çocuklarımız için oyun parkı, yetişkinlerimiz içinde hoş vakit geçirerek sosyal yaşamlarını sürdürebilecekleri mekanlar haline getiriyoruz” dedi.

“PARKIN GENELİNDE UĞUR BÖCEĞİ GÖRÜNTÜSÜ HAKİM OLACAK “

Yeşil alanlara, parklara, çocuk oyun ve spor gruplarına büyük önem verdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Polat, “Şeyhbayram mahallemizdeki Uğur Böceği Parkımızda başlayan çalışmaları yerinde inceledik, hem projenin detaylarını görüştük hem de inşaat çalışmaları hakkında bilgiler aldık. Toplam altı dönüm alan üzerinde hizmete sunacağımız bu parkımızın 2 bin 500 metrekarelik alanı sert zemin şeklinde, geri kalan 3 bin 500 metrekarelik alan ise yeşil alan olarak projelendirdik. Çocuk oyun aletleri, oturma grupları ve otopark alanının yer alacağı parkımız içinde Uğur Böceği Sosyal Tesisini inşa edeceğiz, bu tesisimizde mahalle sakinlerimize kaliteli hizmetler sunacağız. Gerek sosyal tesisimiz gerekse de parkımızın üstten görüntüsü uğur böceği şeklinde olacak.  2017 yılının bahar ayına doğru parkımızı tamamlayarak halkımızın hizmetine açacağız” dedi.

ugur_bocegi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın