29.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

“Sayın Bakanımızdan Yeni Projelerimiz İçin Destek İstedik”

“Sayın Bakanımızdan Yeni Projelerimiz İçin Destek İstedik”

BAŞKAN ÇINAR, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK’I ZİYARET ETTİ

“Sayın Bakanımızdan Yeni Projelerimiz İçin Destek İstedik”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte ziyaret ettiği Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan ‘Bilim Merkezi, Yöresel Ürünler Pazarı, Tarımsal Ekipman Parkı ve Karma Yem Üretim Tesisi’ yatırımları için destek talebinde bulundu.

2019 Yılındaki Mahalli İdareler Seçimlerinden bugüne kadar 805 Milyon TL. tutarında ki 87 yatırımı Yeşilyurt’lularla buluşturup, gelecek nesillere modern ve yaşam standartı yüksek bir ilçe emanet etme noktasında ciddi adımlar atan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,  7’den 70’e tüm vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veren yatırımlara yenilerini eklemek için yoğun bir görüşme trafiğinden geçiyor.

Yeşilyurt’a kazandırılacak yeni yatırımların süreçlerini takip etmek ve görüşmelerde bulunmak amacıyla Ankara’ya giden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı makamında ziyaret etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ziyaret sırasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a ‘Bilim Merkezi, Yöresel Ürünler Pazarı, Tarımsal Ekipman Parkı ve Karma Yem Üretim Tesisi’ projeleri hakkında sunum yaptı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile verimli bir görüşme yaptıklarını söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “AK Parti MKYK Üyemiz ve Malatya Milletvekilimiz Sayın Bülent Tüfenkci ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ı makamında ziyaret ederek yeni yatırımlarımız için destek verdik. Bugüne kadar katkı ve desteklerini bizlerden esirgemeyen Sayın Bakanımıza ‘Bilim Merkezi, Yöresel Ürünler Pazarı, Tarımsal Ekipman Parkı ve Karma Yem Üretim Tesisi’ projelerimizin amaç ve hedefleri üzerine bilgiler aktardık. Oldukça verimli geçen görüşme sırasında bizlere yakın ilgi ve alaka gösteren Sayın Bakanımıza şahsım ve bütün hemşehrilerim adına saygıları sunuyorum. İnşallah Sayın Bakanımızın destekleriyle bölgemize değer katacağına yürekten inandığımız bu projelerimizi de Yeşilyurt’lularla buluşturacağız. Bizler gece gündüz demeden Yeşilyurt’u geliştirmek, büyütmek ve gelecek nesilere daha modern ve yaşam standartı yüksek bir ilçe emanet etmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz, koşturuyoruz. 2019 yılındaki seçimlerden bugüne kadar; Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Bakanlarımız ve Milletvekillerimizin destekleriyle 805 milyon TL. tutarında 87 yatırımı ilçemize kazandırdık. Ancak durmak yok, yeni yatırımlarımızı hemşehrilerimizle buluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Yeşilyurt Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ı ziyaret ettik. Organize Sanayi Bölgesinin genişletilmesi ve arıtma tesisi yapımı çalışmalarının hızlandırılması talebimizi illettik. Sayın Bakanımıza ilgi ve alakası için teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın