20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Şehit Engin Tilbaç Eğitim Merkezi, Büyükşehir Belediyesi’nin 9’ncu eğitim merkezi oldu

Şehit Engin Tilbaç Eğitim Merkezi, Büyükşehir Belediyesi’nin 9’ncu eğitim merkezi oldu

ŞEHİT ENGİN TİLBAÇ EĞİTİM MERKEZİ TANITILDI

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa bir süre önce hizmete açılan Şehit Engin Tilbaç Eğitim Merkezi, düzenlenen programla bölge halkına tanıtıldı.

TOKİ Bölgesindeki Diş Hastanesi’nin üst tarafında faaliyete başlayan Şehit Engin Tilbaç Eğitim Merkezi, Büyükşehir Belediyesi’nin 9’ncu eğitim merkezi oldu. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren eğitim merkezinde halıcılık ve sanat kurslarının yanı sıra ortaokul öğrencilerine yönelik TEOG rehberliği ve etüt imkanı da sunuluyor.

Gencay: Demokrasi şehitlerimizin isimleri Belediyemize ait merkezlerde yaşatılıyor

engin_tilbac_egitim_merkezi

Şehit Engin Tilbaç Eğitim Merkezi önünde düzenlenen tanıtım programında Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gencay merkez hakkında bilgiler vererek, 15 Temmuz demokrasi şehitlerinin isimlerinin konferans salonu ve eğitim merkezlerine verilerek yaşatıldığını söyledi.

Gencay, “Aziz Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak için Sayın Başkanımızın talimatları doğrultusunda Büyükşehir Belediyemize ait konferans salonu ve eğitim merkezlerimize 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizin isimlerini veriyoruz.

15 Temmuz gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda şehit edilen Başçavuş Ömer Halisdemir’in ismi 2. Ordu karşısında bulunan Konferans Salonuna, 15 Temmuz şehitlerinden Malatyalı Engin Tilbaç ve Ramazan Sarıkaya’nın isimleri de Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet vermekte olan eğitim merkezlerimize verilerek şehitlerimizin isimleri bu mekânlarda yaşatılmaktadır. Bu vesile ile 15 Temmuz şehitlerimize bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle yâd ediyoruz. Şehitlerimizin ruhları şad, mekanları Cennet, dereceleri ise âli olsun” dedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve tatlı ikramının yapıldığı programda, ilk faaliyetlerde başarı gösteren 10 öğrenciye ise bisiklet hediyeleri teslim edildi.

Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür

Programa katılan TOKİ Evleri Eğitim Derneği (TOKİDER) Başkanı Hüseyin Koç, kısa bir konuşma yaparak Şehit Engin Tilbaç Eğitim Merkezi’nin hizmete sunulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. TOKİ Bölgesinde ortak sosyal faaliyetlerde bulunacaklarını anlatan Koç, yapılan çalışmalardan dolayı Malatya Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiğini belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın