20.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Selahattin Sarıoğlu : Şoför Okulundaki Anıt Şehir Merkezine Taşınsın

Selahattin Sarıoğlu : Şoför Okulundaki Anıt Şehir Merkezine Taşınsın

Adları hepimizce bilinen büyük devletler, maşa olarak kullandıkları terör örgütleri eliyle Devletimizi ve Milletimizi vurmaya ve istediklerini yaptırmak için sözüm ona sıkıştırmaya (!) devam ediyor.


Dün, İstanbul’da, otuzsekiz vatan çocuğunu, otuzsekiz fidanımızı, bağımızdan, bağrımızdan koparıp aldılar.


Memleketimizin çeşitli şehirlerine düşen şehit ateşlerinden biri de Malatyamıza düştü ve yirmi iki yaşındaki kardeşimiz Okan Doğan’ımızı anasından, babasından, bizlerden aldı.


Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağolsun.


Ancak, rahmet dilemekle, başsağlığı dilemekle, cenaze törenine katılmakla görevimiz bitmiyor. 


Malatya’daki kamu yöneticileri, siyasal parti yetkilileri, gönüllü toplum kuruluşları terörü etkisizleştirmek için görevlerini tam olarak yapmalıdırlar. Yapılacak en önemli iş, terörün insanlarımızı şucu-bucu, şundan-bundan diyerek bölme amacını boşa çıkarmak için çalışmak olmalıdır.


Terörün amacı, insanları yalan propagandayla kandırmak, bombalarla, ölümlerle korkutup yıldırarak istediği noktaya hazır hale getirmektir. 


Bu, konunun psikolojik boyutudur ve bundan sonra masa kurulur ve proje yaşama geçirilir. 
Tam burada hemen söylemeliyim ki, Türkiye üzerinde senaryo yazıp film çevirenler yanlışlık içinde olduklarını, farklı yapı ve özellikteki toplum ve milletleri Türkiye’yle benzeşmediğini bilememektedirler.   Terörün arkasındaki güçler ayrıca, bu Ulusun, ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ derken, bunu ne kadar kalpten söylediklerini de anlayamamışlardır.
Madem ki terörün amacı birlik ve bütünlüğümüzü bozmak; öyleyse Devlet yöneticileri, siyasal partiler ve hepimiz bu amacı boşa çıkaracak çabalar içinde olmalıyız. Bozulmak istenen birlik ve bütünlüğümüzü güçlendirecek çalışmalar içinde olmalıyız. Terör karşısında ortak bilinç oluşturmamıza, ortak tutum takınmamıza yarayacak çalışmalar içinde olmaktır. Örneğin, Devletin en başta, her vatandaşına adaletle yaklaşması, sözgelimi kamu kaynaklarından herkesi adalete uygun biçimde yararlandırması gerekir.  


Bizim birliğimizi, bütünlüğümüzü sarsan, bozan terör, nasıl Fransa’yı, Avrupa’yı birleştiriyorsa bizi de öyle birleştirmelidir. Bizi de öyle tek vücut yapmalıdır. 


Ki, bu silahın geri tepmeye başladığını görüp vazgeçsinler.


Terör karşısında en stratejik gücümüz olan Milletimizin birlik ve bütünlüğünü korumalıyız. Terörün amacının Türk Milletinin güzelliği olan farklılıklarını kötüye kullanıp, bu birliği bozmak, milleti ayrıştırmak, her kafadan bir ses gelir hale getirmek olduğunu biliyoruz. Öyleyse aynı duygularla, aynı tutumlarla  terör karşısında durmak gerekir.  Bunu başarırsak terörü boşa çıkarırız. Terör boşlukta bırakırız. Çünkü, terör karşısında en stratejik silahımız ne topumuz ne de tüfeğimiz; en stratejik silahımız birlik ve bütünlüğümüzdür.


Bundan altı ay önce CHP Battalgazi Merkez İlçe Başkanlığı olarak eski belediye binasının olduğu yere gelip: 
“Aziz şehitlerimize, gazilerimize saygımızı göstermek, vefamızı göstermek, bir nebze olsun borcumuzu ödemek için, çocuklarımıza, gençlerimize teröre karşı durmak, teröre bulaşmamak, terör karşısında dağılmamak bilinci oluşturmak için, geniş kesimlerin girip-çıktığı, gezip-dolaştığı böylesi merkezi bir yerde şehitlerimize, gazilerimize ve Malatya’mıza yakışır bir “Terör Şehitleri Anıtı” yapılmasını, öneriyoruz, istiyoruz.” demiştik.  Aradan altı ay geçti, Valilikten de, Belediyelerden de ses soluk yok… Ne yazık ki, yöneticilerimiz, içi dolu işlerle uğraşmak yerine,törenlerden, karşılamalardan, uğurlamalardan, fotoğraflık, şekilden ibaret davranışlardan başlarını kaldıramıyorlar.
Şimdi, bu projemizin hayata geçirilmesini kolaylaştırmak adına; 15 km. uzaklıktaki, kapatılan Şoför Okulu Askeri Tesisleri içinde bulunan Şehitler Anıtı’nın yerinden sökülerek merkeze taşınmasını ve Eski Belediye yerine veya Kernek Parkı’na birebir kurulmasını öneriyoruz.O Anıtın amaca çok uygun olduğuna ve projemizin uygulanabilirliğine inanıyoruz.  Bu anıt şu an, boş bir arazi içerisinde, tel örgülerin arkasında  öylece duruyor. 


Valiliğimizin, Büyükşehir, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyelerimizin bir an beklemeden harekete geçmelerini istiyoruz.
 11.12.16
Av. Selahattin Sarıoğlu/CHP Battalgazi Merkez İlçe Başkanı

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın