22.02.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Tecde Anadolu Lisesi Öğrencilerinden MASKİ’ye Ziyaret

Tecde Anadolu Lisesi Öğrencilerinden MASKİ’ye Ziyaret

Malatya Tecde Anadolu Lisesi Proje Geliştirme Kulübü öğrencileri, “Sürdürülebilir Su ve Su Ayak İzi” projesi kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’ne bağlı Gündüzbey Kaptaj Tesisi ve İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisini ziyaret etti.

Öğrenciler, suyun musluklara ulaşana kadar nasıl bir aşamadan geçtiğini ve kalite değerlerini inceleme imkanı buldular. MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanı Sedat Kabakaş ve Atıksu Arıtma Dairesi Başkanı Murat Nalçacı öğrencilere eşlik ederek tesisler hakkında bilgiler verdi.

Tecde Anadolu Lisesi öğrencisi ve Proje Grubu Koordinatörü Metehan Efe Görgün, proje hakkında bilgiler vererek, su ve suyun arıtılması ile ilgili çok önemli bilgi edindiklerini belirterek, suyun verimli kullanılması için herkesin elinden geleni yapması gerektiğinin altını çizdi. Görgün, “MASKİ Genel Müdürlüğümüz bünyesindeki Gündüzbey Kaptaj Tesisi, Çevre Laboratuvarı ve İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisini ziyaret ederek suyun önemine ve tasarrufa dikkat çekmeyi amaçladık. Bu tesislerin işleyişini ve suyun kalitesini yerinde gözlemleyerek çok önemli bilgiler edindik. Suyun verimli kullanılması için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini bir kez daha anladık. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a ve MASKİ ekibine bizlere göstermiş oldukları bu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Tecde Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Özlem Akçadağ ise, “Öğrencilerimiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretten çok faydalandık. Özellikle suyun arıtılması ve geri dönüşümü ile ilgili çok önemli bilgiler edindik. Bu tesislerin işleyişini yerinde gözlemleyerek suyun ne kadar değerli bir kaynak olduğunu bir kez daha anladık. Bizleri MASKİ tesislerinde ağırlayan ve öğrencilerimizin bilgilendirilmesinde emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a ve MASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın