21.05.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Tesettürlü Bayanlar İçin Saç Bakım Tüyoları

Tesettürlü Bayanlar İçin Saç Bakım Tüyoları

Tesettürlü bayanların “saçlarımı nasılsa kimse görmüyor” düşüncesiyle hareket ederek saç bakımını ihmal etmeleri geri dönüşü zor olan sorunlara yol açabiliyor. Bunun tam tersi şekilde hareket etmek gerekiyor çünkü tesettürlü bayanlar saç bakımına daha fazla ihtiyaç duyuyor.

Gün boyu bone ve başörtüsü içinde havasız kalan saçlarda zaman zaman çeşitli sorunlar yaşanabiliyor. Kapalı ya da açık olsun, saçlar her zaman özenli bir bakımı hak ediyor. Bunun için illa ki uzun süren bakım seanslarına, pahalı kozmetik ürünlerine ya da yorucu çabalara ihtiyacınız yok. Size vereceğimiz birkaç küçük tüyo ile tesettürlü olsanız dahi bakımlı saçlara sahip olmanın sırrını keşfedeceksiniz.

Sıkı Topuzlara Elveda

Tesettürlü bayanların saç bakımında dikkat etmesi gereken en önemli nokta, başörtüsünü bağlamadan önce saçları sımsıkı bir topuz yapmak yerine daha gevşek bir şekilde toplamaktır.

Saçları çok sıkı ve gergin bir şekilde toplamak saç köklerine ciddi zararlar veriyor. Elbette başörtünüzün altında saçlarınızı toplamanız gerekiyor ama bu işlen sırasında saçlarınıza narin davranmak ve onları gevşek bir şekilde toplamak saç derinizi çok fazla zorlanmayacak ve saçlarınız daha sağlıklı kalacaktır.

Namahrem yoksa saçlarınızı özgür bırakın!

Evinizde saçınızı mutlaka açın. Sürekli kapalı kalan saçlarda kepek, dökülme ve kaşıntı gibi sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu nedenle evinizde namahrem yoksa saçlarınızı açarak hava almasını sağlamalısınız.

Masaj ve bitkisel yağların gücünü keşfedin!

Saç diplerindeki yavaşlayan kan akışını arttırmak için parmak uçlarınız ile hafifçe masaj yapmanız çok faydalı olacaktır. Bu işlem sırasında saç dostu olan badem yağı, zeytinyağı, argan yağı gibi yağları kullanabilirsiniz. Bu yağlar saçlarınıza güç kazandıracak ve daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

KAYNAK : http://yenikadin.com/tesetturlu-bayanlar-icin-sac-bakim-tuyolari-8375620-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın