17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Turgut Özal Mahallesi Kentsel Gelişim ve Dönüşüm’ projesi onaylandı.Resmi Gazete Yayımladı

Turgut Özal Mahallesi Kentsel Gelişim ve Dönüşüm’ projesi onaylandı.Resmi Gazete Yayımladı

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, TURGUT ÖZAL MAHALLESİ KENTSEL GELİŞİM VE DÖNÜŞÜM PROJESİNİ ONAYLADI

“Yeşilyurt’umuza Yakışır Özel Bir Projeyi Halkımızın Hizmetine Sunacağız”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın yeni dönem vaatleri arasında yer alan ‘Turgut Özal Mahallesi Kentsel Gelişim ve Dönüşüm’ projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanıp, resmi gazetede yayımlandı.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN PROJEMİZİ ONAYLAMASI BİZLERİ GURURLANDIRMIŞTIR”

Turgut Özal Mahallesinde 68 dönümü kapsayan alanda hayata geçirecekleri ‘Kentsel Gelişim ve Dönüşüm’ projesi için 10 aydır çok yoğun bir mesai yaptıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, sağlıklı, güvenilir ve huzurlu yaşam alanları oluşturma gayretlerine büyük bir katkı sunacak ‘Turgut Özal Mahallesi Kentsel Gelişim ve Dönüşüm’ projesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmasından dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını dile getirdi.

“CUMHURBAŞKANIMIZA, BAKANIMIZA VE DESTEK VEREN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER”

Bölgeye örneklik teşkil edecek ‘Kentsel Gelişim ve Dönüşüm’ projelerinin ilkini Yeşiltepe Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde hayata geçirdiklerini hatırlatan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ 2019 yılının 31 Mart’ında yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde halkımıza vaat ettiğimiz projelerimiz arasında yer alan Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projelerimizi söz verdiğimiz gibi yaygınlaştırıyoruz. Bölgemize örneklik teşkil edecek tasarıma ve teknik özelliklerle donattığımız, 383 daire ve 6 dükkan, oturma alanları ve çocuk oyun alanlarıyla nezih ve modern alanlara sahip Yeşiltepe Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde 18 ay gibi kısa bir zamanda yapımını tamamladığımız ‘Kentsel Gelişim ve Dönüşüm’ projemiz, yeni yatırımlara ışık tutmaktadır.24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da meydana gelen ve Malatya’da ciddi seviyede hissedilen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Kentsel Gelişim ve Değişim Projeleri büyük önem kazanmıştır. Kentsel Dönüşüm Projelerimizle sağlıklı ve güvenilir yaşam alanların sayısını artırmak adına çok yoğun çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşayacakları mekânlarda mutlu bir hayat sürmesi için çaba sarf ediyoruz. Bu kapsamda; yeni dönem vaatlerimiz arasında yer alan ‘Turgut Özal Mahallesi Kentsel Gelişim ve Dönüşüm’ projemizi hayata geçirmek adına başlattığımız yoğun görüşme trafiğinden sonra Ankara’dan bugüne gelen haber hepimizi sevince boğmuştur. Malatya’nın her alanda gelişmesi ve büyümesi için bugüne kadar desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 68 dönümü kapsayan 3 ayrı etaplı projemizi onaylamış, alınan karar da Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yoğun gayretlerimiz, temaslarımız ve görüşmelerimizin neticesini bu şekilde almak, hepimizi gururlandırmıştır. Kentimizin ve ilçemizin mimari dokusuna farklı değerler katacak niteliklere sahip böylesine özel bir yatırımın hayata geçmesinde desteklerini bizlerden esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcılarımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürümüz Sayın Vedat Ürgen’e, Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, AK Parti İl Başkanımıza, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüze, destek veren herkese şahsım ve hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

“68 DÖNÜMÜ KAPSAYAN PROJEMİZİ ÜÇ AYRI ETAP HALİNDE HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

68 dönümü kapsayan ‘Turgut Özal Mahallesi Kentsel Gelişim ve Dönüşüm’ projesini üç ayrı etap halinde vatandaşların hizmetine sunacaklarını ifade eden Başkan Çınar, “ Birinci derece deprem kuşağında yer alan kentimizde sağlam, dayanıklı, güvenilir ve kaliteli yapıların sayısını artırmak adına başlattığımız Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projelerimizin ikincisi Turgut Özal Mahallemizde üç ayrı etap halinde hizmete sunacağız. Projemizin sorunsuz bir şekilde hayata geçirmek adına başlattığımız çalışmalar neticesinde, 68 dönümü kapsayan alanda detaylı incelemeler yapıp, gerek mahalle muhtarımız gerekse de mahalle sakinleriyle sık sık toplantılar yaptık. Vatandaşlarımızdan aldığımız güven ve destekle birlikte projemizi hayata geçirmek adına çalışmalara hız verdik. Mahallede yapılan teknik incelemeler neticesinde; hali hazırda bulunan binaların %85’inin kaçak ve ruhsatsız olduğu, %85’ininde Elazığ-Malatya deprem felaketinden sonra yapılan incelemelerde depreme dayanıksız olduğu tespit edilmiştir. Cumhurbaşkanımızın projemizi onaylamasıyla birlikte Turgut Özal Mahallemizde depremde zarar gören evlerin dönüşümünü gerçekleştirip, güzel, kaliteli, sağlam binaları ve yerleşim alanlarını halkımızın hizmetine sunacağız. İlk etapta 15.209 metrekare alanda yenileme ve düzenleme işlemlerine başlayacağız ardından diğer yerleşim alanlarına yönelik dönüşüm çalışmalarına başlayacağız. Projemiz tamamlandığı zaman; sağlam ve kaliteli binalarıyla, çocuk oyun alanlarıyla, çevre düzenlemeleriyle, yeşil alanlarıyla, otoparklarıyla çok farklı bir Turgut Özal Mahallesi ortaya çıkacaktır. Kentimizin içerisinde sıkışık bölgelerde bulunup, sosyal yaşam ve mimari dokuya yakışmayan şartlara sahip bu tür alanların dönüşümünü sağlayarak depreme dayanıklı ve güvenilir yaşam alanlarımızın sayısını artıracağız. 319 bin 618’lik nüfusuyla 23 kentten daha kalabalık bir nüfusa sahip Yeşilyurt’umuz her geçen gelişip büyürken bizlerde bu büyümeyi doğru bir planlamayla sürdürüp, gelecek nesillere sosyal yaşam alanlarıyla, binalarıyla, parklarıyla yaşam standardı yüksek bir Yeşilyurt emanet etmek adına gece gündüz demeden çalışıyoruz.  Bizim tek amacımız var o da; halkımızın güven ve refah içerisinde yaşamasıdır. Bu projeye destek veren Turgut Özal mahallesi sakinlerine, Mahalle Muhtarımıza, emeği bulunan Emlak ve İstimlâk Müdürlüğümüz ile Kentsel Dönüşüm Birimi çalışanlarımıza ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın