06.02.2023 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri
Malatya Beydağı Haber Ajansı

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Deprem, sel, heyelan, çığ, yangın, endüstriyel kazalar ve toplu nüfus hareketleri gibi afet ve acil durumlara müdahalede görev alacak hizmet grupları ve koordinasyon birimlerinin; rollerinin, görev ve sorumluluklarının uzmanlık alanlarına uygun bir biçimde belirlendiği, afet öncesi, afet anı ve sonrasındaki müdahale planlarının ele alındığı Türkiye Afet Müdahale Planı Koordinasyon Kurulu Toplantısı valilik toplantı salonunda yapıldı.

Vali Hulusi Şahin başkanlığında yapılan toplantıya; 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümg. Tuncay Altuğ, Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar, Yeşilyurt Kaymakamı Osman Uğurlu, Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Kılıç, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altın, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya Afet ve Acil Durum Müdürü Mustafa Türker ile Malatya Afet Planı kapsamında görevli kamu kurumları Müdürleri ve hizmet gruplarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Malatya Afet Planı değerlendirilerek plan dâhilinde kamu kurumlarının görev ve sorumlulukları ile plan güncellemeleri görüşüldü.

Afet ve Acil Durum İl Müdürü Mustafa Türker, Malatya Afet Planı hakkında sunum yaparak afet planının amacı, kapsamı ve sorumluluklar hakkında bilgi verdi.  Türker, Malatya Afet Planı kapsamında görevli kamu kurumları ile hizmet gruplarının oluşturulduğunu, olası bir afet durumunda afet olay türüne göre müdahale ekiplerinin her an göreve hazır olduğunu söyledi.

Vali Hulusi Şahin, Afet Müdahale Planının her türlü afet ve acil durum için hızlı, etkili ve kapsamlı bir müdahale organizasyonu oluşturduğunu söyleyerek  Afet Müdahale Planıyla; “Başta deprem olmak üzere olası bir afet durumunda daha kısa zamanda, daha geniş alanda, daha çok hayat kurtarılması, kaynakların etkin kullanımı ile müdahale çalışmalarının hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi, ekonomik ve sosyal kayıpların en aza indirilerek kesintiye uğrayan yaşam faaliyetlerinin en kısa sürede normale dönmesinin sağlanması amaçlanmaktadır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: