17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Vali Baruş “Yaya Geçidi Nöbeti Etkinliğine” Katıldı, Okul Ziyaretleri Gerçekleştirdi.

Vali Baruş “Yaya Geçidi Nöbeti Etkinliğine” Katıldı, Okul Ziyaretleri Gerçekleştirdi.

Vali Baruş Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

Vali Aydın Baruş, 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi ve Türkiyem Ortaokulunu ziyaret etti.

İlk olarak 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Baruş’u burada Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut ve Okul Müdürü Ekrem Demir karşıladı. Okul Müdürü Demir’den okulun fiziki ve eğitim durumu hakkında bilgi alan Vali Baruş, okul bünyesinde bulunan İlkyardım Eğitim Merkezi ve sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Anadolu Lisesi ziyaretinin ardından Türkiyem Ortaokulunu ziyaret eden Vali Baruş, Okul Müdürü Mustafa Coşkun ve öğretmenler tarafından karşılandı. Okul Müdürü Coşkun’dan okulun fiziki ve eğitim durumu hakkında bilgiler alan Vali Baruş, anasınıfı ve diğer sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Vali Baruş, ziyaret ettiği okullarda, ders saatleri müsaitse, öğretmenlerle bir araya gelerek, talep ve sorunlarını dinlediklerini ifade ederek, okullarda başarının daha da artması için öğretmenlerle tanışmaya ve istişarede bulunmaya önem verdiklerini kaydetti. Sözlerinin devamında “çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak için özverili çalışmak durumunda olduğunuzu biliyorsunuz. Çocuklarımızın temelini iyi atarsanız gelecekleri güvende olur. Gelecekleri açısından hayallerini doğru yönlendirmeniz lazım. Sizlerin üzerlerine nakşettiğiniz her desen çocuklarımızın ömür boyu üzerlerinde kalacak.  Kendisini ifade edebilen güven sahibi, özgüven sahibi nesiller yetiştirmemiz lazım” dedi.

Vali Baruş “Yaya Geçidi Nöbeti Etkinliğine” Katıldı

 

Vali Aydın Baruş, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde eşzamanlı düzenlenen “Yaya Geçidi Nöbeti Etkinliğine” katıldı.

Doğa Cadde AVM önünde gerçekleşen programa Vali Aydın Baruş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Kamu Kurum Müdürleri, STK’lar, engelliler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program hakkında bilgi veren Vali Aydın Baruş, 2019 yılının İçişleri Bakanlığınca “Yaya Öncelikli Yıl “olarak ilan edildiğini söyleyerek” Her yıl binlerce insanımızı trafik kazalarında kaybediyoruz. Bu trafik kazalarında kaybettiğimiz vatandaşlarımızın bir kısmı da yaylalarımız. İçişleri Bakanlığımız trafik kazalarında yayaların hayatını kaybetmelerine dikkati çekmek için 2019 yılını “Yaya Öncelikli Trafik” yılı olarak ilan etti. Bu çerçevede “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganıyla önemli bir kampanya başlattı. Bugün de Türkiye genelinde 81 ilde olduğu gibi ilimizde de “Yaya Güvenliğinin Bekçisiyiz” sloganıyla toplumumuzun, insanımızın ve öğrencilerimizin yaya güvenliğinin önemine dikkatini çekmek için böyle bir program düzenlendi. Bu programın düzenlemesinin amacı hem çocuklarımızın hem gençlerimizin hem de vatandaşlarımızın karşıdan karşıya geçerken yaya geçidini kullanmaları hem de sürücülerimizin bu konuda duyarlılığını arttırmak. Proje kapsamında 55’i okul önlerinde olmak üzere 94 noktada uygulama gerçekleştiriliyor. İlimizde bin 100 civarında emniyet personelimiz bu organizasyona iştirak ediyor” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından Vali Baruş ve beraberindekiler yaya geçitlerinden geçti. Ardından sürücü ve yayalara yaya önceliğiyle ilgili broşürler dağıttılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın