18.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Vali Toprak : Bilinçli toplum, Güvenli Gelecek.”  de olduğu gibi bilinçli ve uyanık olunmasını, geleceğe güvenle bakılmasını istedi.

Vali Toprak : Bilinçli toplum, Güvenli Gelecek.”  de olduğu gibi bilinçli ve uyanık olunmasını, geleceğe güvenle bakılmasını istedi.

VALİ TOPRAK, PROJENİN ADINDA DA OLDUĞU GİBİ BİLİNÇLİ OLUN, GELECEĞE GÜVENLE BAKIN

 

Vali Mustafa Toprak, Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Bilinçli Toplum Güvenli Gelecek" Projesi (ÇOGEM) sona ermesi dolayısı ile düzenlenen kapanış ve ödül törenine katıldı.

Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları, şube müdürleri, çeşitli okulların yönetici, öğretmen ve öğrencileri ile çoğunluğu Toplum Destekli Şube Müdürlüğü polisleri ile Emniyet Müdürlüğü personelinin katıldığı tören saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, şehitlere Allah'tan rahmet, gazi ve yaralılara şifa dileyerek başladığı açılış konuşmasında “Artık güvenliğin sadece polisiye tedbirlerle sağlanamayacağının anlaşıldığını ve bu yönde proaktif, önleyici polislik anlayışı ön plana çıkmaktadır. Toplum destekli polislik uygulaması da bunun en güzel örneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Temel prensiplerinden birisi vatandaşların sorumluluk alma bilinci oluşturmak ve geliştirmek olmuştur. Toplum Destekli Şube Müdürlüğümüzün yürüttüğü Bilinçli Toplum Güvenli Gelecek projesiyle hedef kitlemizde yer alan çocuk ve gençleri eğitime motive ederek sosyal yeniliklere açık özgüvenleri yüksek bireyler olmaları amaçlanmıştır."

Vali Toprak’ İstanbul, Kayseri'de yaşanan terör saldırılarında ve Suriye'de şehit olan emniyet mensuplarına ve askerlere Allah'tan rahmet, gazilere ve yaralılara acil şifalar dileyerek başladığı konuşmasında;.

Bu güzel projenin İl Emniyet Müdürlüğümüzde, Müdürlüğümüze bağlı Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğünce iyi bir şekilde gençlerimizle kaynaşarak değerlerimiz ve güzelliklerimiz adına önemli bir şekilde uygulandığını ve bunun sonucunun mutlu bir şekilde uygulayıcıları ile birlikte olumlu bir noktaya ulaştığını görmekten memnuniyet duyuyorum. Başta İl Emniyet Müdürümüz olmak üzere çalışma arkadaşlarını, Toplum Destekli Polis Şube Müdürünü, personelini ve paydaşları olan siz değerli gençleri tebrik ediyorum.

Gençlerimiz bizim için önemli, geleceğimiz önemli, ülkemizin bekası, vatanımızın tekliği ve birliği, Ay yıldızlı bayrağımız bizim için önemli, Vatanımızda bağımsız ve hür bir şekilde yaşamamız bizim için hiçbir şekilde göz ardı edilemeyecek, zihnimizden, aklımızdan çıkarılamayacak ana hedefimizdir. Bu hedef içerisinde biz gençlerimize yani sizlere, gençlerimize, çocuklarımıza güveniyoruz.

Geçmişte ülkemizin bekasını ortadan kaldırmak, Türk milletini tarihten sildirmek için yapılan o esaret senaryoları Atatürk’ün önderliğinde başlatılan Milli mücadele ile yokluklar içerisinde toplumumuzun her bir ferdi nasıl bir araya getirilebilmiş, var edilebilmiş ve bağımsızlığı kazanabilmişse, o esaret senaryolarından bir türlü vazgeçmeyen ihanet odakları bu günde harekete geçmiş durumda.

O zaman biz ülkemizin güçlü olması için ve her bir alanda gelişmiş olması için tüm bu güzellikleri gelecekte de yaşatabilmek adına, geçmişten aldığımız bu emaneti geleceğe aldığımız gibi verebilmek adına siz değerli gençlerimize, ailelerimize, ülkemizin her bir ferdine görev düşüyor.

Geleceğe daha da güzel bakabilmek için sizlerin, değerli gençlerin, tüm öğrencilerimizin iyi yetişmesi, donanımlı olması, milli ve manevi değerlerine bağlı bir şekilde yetiştirilmesi çok önemlidir. Bizi güçlendirecek, bizi birbirimize bağlayacak, sevgimizi, hoşgörümüzü daha ileriye taşıyacak bu gibi programlara, projelere tüm kurumlarımız la yerel yönetimlerde dâhil olmak üzere hep birlikte önem veriyoruz, destek veriyoruz ve teşvik ediyoruz. Bu projelerle birlikte 10 bine yakın gencimize ulaştık, kaynaştık ve birbirimize olan güvenci ve kıvancı, sevgiyi ve kardeşliği de pekiştirmiş olduk. Bundan sonra da Toplum Destekli Polisimizle, değişik projelerle, böylesi güzel alanlarda gençlerimizi buluşturmaya gayret edeceğiz.

Konuşmaların ardından proje kapsamında düzenlenen spor, resim, şiir gibi değişik alanlarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini veren Vali Toprak içinde bulunduğumuz coğrafyanın zorluğuna, jeopolitik konumuna da değinerek projeye adını veren “Bilinçli toplum, Güvenli Gelecek.”  de olduğu gibi bilinçli ve uyanık olunmasını, geleceğe güvenle bakılmasını istedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın