12.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Vali Toprak: Gazi M. Kemal Atatürk’ün yaşayan temsilcilerisiniz

Vali Toprak: Gazi M. Kemal Atatürk’ün yaşayan temsilcilerisiniz

19 Eylül Gaziler Günü münasebeti ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Şehit yakınları, Gaziler ve Ailelerine yemek verildi.

İlimizde bir otelin salonunda düzenlenen yemek programına Şehit yakınları, Gaziler ve Ailelerinin yanı sıra İl Protokol üyeleri de katıldı.  

Yemek sonrası Vali Toprak burada yaptığı selamlama konuşmasında “Gazi M. Kemal Atatürk’ün yaşayan temsilcileri, Aziz Şehitlerimiz ve onların kutlu emaneti Şehit Ailelerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin temel taşları olan, bazı uzuvlarından mahrum yaşamasına rağmen onları Vatanımızın Bekası uğruna feda etmiş olmanın gururunu taşıyan Muhterem Gazilerimiz ve elleri öpülesi Şehit Ailelerimiz!

Bu şan ve şeref gününüzde sizlerle bir arada olmanın sevinci ve mutluluğu ile hepinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyor; Nurlanmış Şehitlerimizin Aileleriyle, Onurlanmış Gazilerimizle birlikte olmanın, aynı havayı teneffüs etmenin ulvi lezzetinin başka bir şeyde bulunmayacağı inancıyla hepinize hoş geldiniz diyorum!

 

Bugün Ülkemiz belki de dün olduğundan daha fazla, iç ve dış tehditlerin yoğun kuşatması altındadır. Dün Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve Milletimizin birlik ve beraberliği için Şanlı Ecdadımız bir ölüm kalım mücadelesine girmiştir. Bu kanlı süreç Aziz Türk Milleti’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği İstiklal Mücadelesi neticesinde zaferle nihayet bulmuş, Türk’ün yenilmez iradesi bütün dünyaya Milli Duruş dersi vermiş, Anadolu’ya vurulan Türk mührü ebediyen silinmemek üzere perçinlenmiştir.

 Dün Aziz Vatanımızı işgale yeltenenlerin günümüzdeki uzantıları ve maşalarının işte bu ayrıntıyı hatırlamakta zorlandıkları, Necip Milletimizin cesaret, azim ve kararlılığının her türlü zorluğu yenmeye ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi kıyamete kadar yaşatmaya muktedir olduğunu unutmuş oldukları görülmektedir. 

Hain emeller hülyasına dalanlar ve onların yerli işbirlikçileri bilmeli ve asla unutmamalıdır ki akıttıkları kan ve gözyaşında boğulacaklar, Türk’ün sabrını zorlamanın ateşle oynamak olduğunu ağır bedeller ödeyerek öğreneceklerdir. Dünya, Tarih ve Anadolu şahittir ki bu topraklar üzerinde barınmasını ve yaşamasını bilmeyenlere, muktedir olamayan milletlere hiçbir zaman Vatan olmamıştır. Dolayısıyla kanını ve bedenini katık ettiği bu topraklar sonsuza kadar Türk Milleti’nin Yurdu, Sılası, Ocağı ve Vatanı olmuştur! Anadolu Türk; Türk Anadolu olmuştur!..

Bu duygu, düşünce ve inanç ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere Anadolu’yu Vatan yapmak uğruna anadan, yardan, serden geçen bütün Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Şanlı Gazilerimizi rahmet, saygı ve şükranla yâd ediyor, Hayatta olan Gazilerimize bereketli bir ömür temenni ediyor, Şehitlerimizin Emaneti Şehit Ailelerimize en kalbi hürmetlerimi sunuyor, hepinize sağlık, esenlik ve afiyetler diliyorum.” dedi.

Vali Toprak, eşi Av. Selime Toprak ve 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu ile birlikte yemek sonrası salondan ayrılan Şehit yakınları, Gaziler ve Aileleri ile tek tek görüşerek katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür ettiler.

gaziler_valilik_mltya

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın