18.07.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

@ValiToprak , Siirt ilinde şehit olan Piyade Er Mikail Yaşa’ nın Baba evine taziye ziyaretinde bulundu.

@ValiToprak , Siirt ilinde şehit olan Piyade Er Mikail Yaşa’ nın Baba evine taziye ziyaretinde bulundu.

        Vali Toprak, beraberinde 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Ersun Altunsoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Müftüsü Ümit Çimen, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü​ Faruk Nalçacı, çok sayıda subay ve astsubay ile birlikte Yeşilyurt ilçesi Kendirli Mahallesinde bulunan Şehit Yaşa’ nın baba evini ziyaret etti.

Taziye çadırında Şehidin yakınlarına ve orada bulunanlara başsağlığı ve sabır dileklerini ileten Vali Toprak ve beraberindekiler İl Müftüsü Çimen’in okuduğu duaya eşlik ederek Şehit dedesi Şerif Yaşa ve Şehit Babası Nevzat Yaşa’ ya evlatlarının bu vatan için şehit olarak yüce bir mertebeye ulaştığını belirttiler.

Baba Nevzat Yaşa’ da dilek ve düşünceleri için kendilerine teşekkür ederek, son günlerde yaşanan olaylardan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Bu vatana ihanet edenlerin temizlenmesi için bir değil on tanede oğlum olsa göndermeye razıyım.”dedi.

Dede Şerif Yaşa’ da Vali Toprak’ın, Garnizon Komutanı Tümg. Altunsoy’ un, Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır’ın, Kaymakam, Emniyet Müdürü ile Komutanların kendilerini yalnız bırakmamalarından duyduğu memnuniyeti ve gururlandığını dile getirerek hepsine teşekkür edip, “Ne kadar şehit verirsek verelim biz başarılı olacağız. Allah, Devletimize, Askerimize, Polisimize güç ve kuvvet versin.”dedi.

Vali Toprak’ da “Geçmiş de haçlı seferleri ne ise bu günde yapılmak istenen o. İstiklal Savaşında, Çanakkale Savaşında biz galip geldiğimiz için bu savaşı bitirmiyorlar, bitirmeyeceklerde. Dikkatli olacağız bize düşen görev bu, güçlü bir Türkiye istemiyorlar, sen tankını, topunu, uçağını yapamazsın, sen teknolojini, ihracatını, fabrikanı, üretimini ileriye götüremezsin, geliştiremezsin. Sen devamlı bizlere bağımlı ol demek istiyorlar.” dedi.

“Zaten bu konularda söz sahibi olmamızla birlikte üzerimize geliyorlar, bizim güçlenmemizi istemiyorlar. Halkımız bu yapılanların farkında, farkında olduğumuz sürece de bu güç bizi geleceğe taşıyacak. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz güçlü, Halkımız güçlü, Tarihi şan ve şerefle dolu Ordumuz güçlü, aramıza sokulan nifaklar karşısında önemli olan bizim gücümüzdür. Bu gün bu meydanlardaki, seksen bir ildeki güç de bu. Halkımız diyor ki, sen hangi keneleri yetiştirir içerimize sirayet ettirirsen ettir, bizden olmayanları bizdenmiş gibi içimizde yuvalandırırsan yuvalandır, karşısında Türkiye Cumhuriyeti devletini tüm kurumları ile birlikte, milleti ile birlikte silahsızda olsa karşısında dururuz diyor.” dedi.

Vali Toprak son olarak, “Biz bu nifaklara, bu provokasyonlara, bu içimize yerleşmiş ihanetçi başlarına asla fırsat vermeyeceğiz, kol kola iç içe olacağız.” dedi.

Vali Toprak, beraberindekiler ile birlikte şehidin ruhuna okunan Fatiha sonrası ailenin acısını paylaştığını ve her zaman kendilerinin yanında olacaklarını belirterek buradan ayrıldı.  

sehit_yasa_toprak_1

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın