21.05.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi Nasıl Olmalı?

Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi Nasıl Olmalı?

Yaz geldi ve artık güneş gözlükler raflardan çıktı. Bu sene gözlüklerini değiştirmek isteyenler ya da gözlük alacak olanlar için önerilerde bulanacağız. Hem tesettürlü bayanlar için gözlük seçimi hem de diğer bayanların saçlarına uygun gözlük seçimlerinden bahsedeceğiz.

Dikdörtgen Yüz Şekline Göre Yuvarlak Gözlükler!

Eğer yüzünüz dikdörtgen bir şekle sahip ise yuvarlak çevreli gözlükleri tercih ederseniz yüzünüzün daha yumuşak bakışlara olmasına neden olursunuz.

Yukarıdaki gözlük damla gözlük olarak bilinmektedir. Dikdörtgen yüzlü iseniz bu şekilleri de kullanabilirsiniz.

İster demir ister plastik çerçeve seçebilirsiniz. Gözlüklerinizin kaşlarınızı kapatmanıza daha dikkat ederseniz yüzünüzde daha şık duracaktır. Gözlüğün asıl kullanım şekli kaşlara kadar kapatılmasıdır; bilmeyenlere duyurulur.

Dolce gabbana 2016 yeni sezonda bob marley tarzı tam yuvarlak olarak belirttiğimiz gözlük modellerinin de moda olacağını vurgulamıştır.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre…

Yuvarlak yüz hatlarına sahip bayanlar sizin tercihleriniz dikdörtgen gözlük modelleri olmalıdır. Aslında ters ilişki vardır yuvarlak ise dikdörtgen dikdörtgen ise yuvarlak olarak birbirlerini tamamlayan gözlükler seçilmelidir.

Resimdeki gibi kare gözlük modellerini daha çok plastik çerçeve modellerinde tercih ederseniz daha hoş bir tarz oluşturursunuz.Kare gözlük modellerini siyah yada kahve renklerden tercih edebilirsiniz.

Son olarak eğer oval bir yüz şekline sahip iseniz seçtiğiniz gözlüklerde yuvarlak yada kare, dikdörtgen olması fark etmez. Oval yüz şekli tamemen her şekle uygun olduğu için her türlü modeli seçmek elinizdedir.

Kaynak: http://nurfeza.com

KAYNAK : http://yenikadin.com/yuz-sekline-gore-gozluk-secimi-nasil-olmali-8595237-haberi/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın