17.06.2024 - Beydağı Haber Ajansı Malatya Haberleri

110 Esnafımıza 4 Milyon 700 Bin TL. Ödeme Yaptık

110 Esnafımıza 4 Milyon 700 Bin TL. Ödeme Yaptık

YEŞİLYURT BELEDİYESİ ESNAFLARA ERKEN ÖDEME YAPARAK DESTEKTE BULUNDU

“110 Esnafımıza 4 Milyon 700 Bin TL. Ödeme Yaptık”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) salgının etkilerini azaltmak amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı’ tedbir paketine destek vermek amacıyla Yeşilyurt’ta faaliyetlerini sürdüren 110 esnafa ödeme günü gelmeden 4 milyon 700 bin TL. ödeme yaparak, bir nebze de olsa destek verdiklerini söyledi.

“ESNAFLARIMIZA ERKEN ÖDEME YAPARAK, DESTEKTE BULUNDUK”  

Yeşilyurt Belediyesi olarak esnafların ve vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak önlemlerine bir yenisini daha eklediklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, virüs salgını nedeniyle zor günlerden geçen esnaflara günü gelmemiş borçlarını erken ödeyerek destekte bulunduklarını ifade etti.

“BORÇLARIMIZI ERKEN ÖDEDİK”

110 esnafa günü gelmemiş 4 milyon 700 bin TL. ödeme yaptıklarını dile getiren Başkan Çınar, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) salgının etkilerini azaltmak, toplum ve insan sağlığını korumak, evden çıkamayan vatandaşların sorunlarına kalıcı çözümler gidermek, salgın nedeniyle işyerlerini geçici olarak kapatma durumunda kalan esnaflarımıza katkı sunmak adına elimizden geleni yapıyoruz. İlçemizin farklı bölgelerinde kurulan pazar yerlerinden 3 ay boyunca işgaliye parası almayacağımızı ve ruhsat ödemelerinin kredi kartı üzerinden taksitlendirilmesine yönelik kararımızı kamuoyuna açıklamıştık. Esnaflarımızın bu zorlu dönemde yaşayabilecekleri mağduriyetleri ortadan kaldırmak adına ilçemizin farklı bölgelerinde işyeri bulunan ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sunan esnaflarımızın bu zor gününde yanında yer almaya devam ediyoruz. Yeşilyurt Belediyesi olarak esnafımıza destek olmak için günü gelmemiş borçlarımızı erken ödedik. 110 esnaf kardeşimize 4 milyon 700 bin TL ödeme yaparak zor günlerde bir nebzede olsa destekte bulunmaya çalıştık.  Allah’a şükürler olsun ki çok güçlü temellere dayanan, zor günlerde halkının yanında yer alan bir devletimiz vardır. Bizlerde bu konuda üzerimize düşenleri yerine getirme noktasında elimizden geleni yapıyoruz. Virüs salgını nedeniyle yaşadığımız bu zorlu ve kritik süreci el birliğiyle mutlaka atlatacağız. Yeter ki açıklanan kuralları harfiyen yerine getirelim, sabırlı olalım, zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkmayalım ve öncelikle sağlığımızı muhafaza edelim. Hep birlikte bu zorlukların altında kalkacağız. Çünkü biz zor günlerde kenetlenen ve paylaşan aziz bir milletiz.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın